AktüelYüzleşmeVarillerdeki “Tuğla”

Gazeddakıbrıs Lefkoşa’nın güneyinde, bilinmeyen kişiler tarafından, yıllardır Kıbrıs sorununun çözümüne redci yaklaşımı olan siyasi kişilere karşı Lidinis Sokağındaki barikatta bulunan varillere ‘sanatsal’ bir müdahale yapıldı. Barikattaki variller Kıbrıslırum eski lider Tassos Papadopulos, Kıbrıslıtürk eski lider Rauf Denktaş, Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos, Kıbrıslıtürk eski lider Derviş Eroğlu, EDEK Başkanı Marinos Sizopoulos, Yurttaşlar Hareketi Başkanı Yorgos Lillikas, Dayanışma Hareketi Başkanı Eleni Theoharous, Yeşiller Başkanı Giorgos Perdikis ve ELAM üyeleri gibi siyasi kişiler yanında KKTC bayrağı ve “enosis” bayrağının...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 7, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gazeddakıbrıs

Lefkoşa’nın güneyinde, bilinmeyen kişiler tarafından, yıllardır Kıbrıs sorununun çözümüne redci yaklaşımı olan siyasi kişilere karşı Lidinis Sokağındaki barikatta bulunan varillere ‘sanatsal’ bir müdahale yapıldı.

barikat

Barikattaki variller Kıbrıslırum eski lider Tassos Papadopulos, Kıbrıslıtürk eski lider Rauf Denktaş, Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos, Kıbrıslıtürk eski lider Derviş Eroğlu, EDEK Başkanı Marinos Sizopoulos, Yurttaşlar Hareketi Başkanı Yorgos Lillikas, Dayanışma Hareketi Başkanı Eleni Theoharous, Yeşiller Başkanı Giorgos Perdikis ve ELAM üyeleri gibi siyasi kişiler yanında KKTC bayrağı ve “enosis” bayrağının yer aldığı APOEL tribünün fotoğraflarıyla “dekore” edildi.

barikat1

İsimleri bilinmeyen kişiler varillerin yanındaki tahtanın üzerine ise Pink Floyd’in ünlü şarkı sözleri «all in all you are just another brick in the wall» (Sonuçta sadece duvardaki bir tuğlasın) yazdılar.

barikat5

barikat4

YouTube

No Description

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık