AktüelEkonomi PolitikVakıflar, Mağusa Deniz Yıldızı Apartmanları için ‘tahliye’ çıkardı!

Mağusa‘da Laguna bölgesinde bulunan Vakıflar İdaresi‘ne ait 5 bloktan oluşan ve yüzlerce kişinin yaşadığı Deniz Yıldızı Apartmaları için tahliye kararı çıkarıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa‘da Laguna bölgesinde bulunan Vakıflar İdaresi‘ne ait 5 bloktan oluşan ve yüzlerce kişinin yaşadığı Deniz Yıldızı Apartmaları için tahliye kararı çıkarıldı.

Bina sakinlerine dağıtılan bildiride yazana göre, karara gerekçe olarak binaların 50 yıllık ömürlerinin dolduğu ve depreme dayanıklı olmadığı belirtildi.

‘Yıkılması gerekiyor’ denilen binalar, geçen yaz tadil edildi

Özgür Gazete’nin haberine göre, verilen karar ise çelişkilerle dolu. Hakkında bugün için ‘yıkılması muhtemel’ ve ‘tahliye’ kararı verilen 5 blok, Vakıflar tarafından çok kısa süre önce (geçtiğimiz yaz) balkon demirlerinin boyanmasından başlanarak tadil edilmişti.

Hatta Vakıflar’ın bundan bir kaç ay öncesine kadar apartmanlarda kiralama işlemlerine devam ettiği dahi biliniyor.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık