koronavirus“Vakaların bu seyriyle açılma mümkün değil”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’de yayınlanan Burası Önemli programına konuk oldu. Levent Kutay’ın programında konuşan Pilli, vakaların bu seyriyle devam etmesi halinde açılmanın mümkün olmayacağını bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’de yayınlanan Burası Önemli programına konuk oldu. Levent Kutay’ın programında konuşan Pilli, vakaların bu seyriyle devam etmesi halinde açılmanın mümkün olmayacağını bildirdi.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, koronavirüste gelinen süreç ve açılma ile ilgili son bilgileri paylaştı. Vakaların aynı seyirde devam ettiğini belirten Pilli, kapanma sürecinin uzayacağını belirterek, vakaların bu seyriyle devam etmesi halinde hemen açılmanın mümkün görünmediğini belirtti.

Pandemi Hastanesi ile ilgili de konuşan Ali Plli, hastanede tedavi gören hastaların 100’ünün zatürre olduğunu ifade ederek, yoğun bakımda tedavi gören 4 hastanın ise entübe edildiğini ifade etti. Pilli, yoğun bakımdaki 4 entübe edilmiş hastanın durumlarının iyiye gittiğini de sözlerine ekledi.

“Bulduğumuz aşıyı yapmak zorundayız”

Salgını kontrol altına almak için en önemli silahın aşı olduğunun altını da çizen Pilli, tüm ülkelerin aşı bulmak için uğraş verdiğini ve Kıbrıs’ın kuzeyinde de bulduğumuz aşıyı yapmak durumunda olduğumuzu söyledi.

Pilli, kullanılan Sinovac ve Pfizer aşılarının güvenirliği, etkinliği ve kalitesinin kontrol edildiğini de ifade ederek, aşıların ne kadar etkili olduğunun zaman içinde görüleceğini de kaydetti.

Antikor seviyeleriyle ilgili de konuşan Pilli, yapılan aşılar sonunda vücuttaki antikor seviyesinin yükseldiğinin tespit edildiğini de ifade ederek, Sinovac aşılarının Türkiye’de laboratuvarlarda denetlendiğini ve güvenilir olmaması halinde uygulanmayacağını söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık