koronavirusVakalar taksit taksit açıklanmaya başladı

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yüksek rakamlara çıkmamak adına günlük vaka rakamlarını farklı bir yöntemle duyurmaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 2, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yüksek rakamlara çıkmamak adına günlük vaka rakamlarını farklı bir yöntemle duyurmaya başladı. Her gece 19.00 sıralarında günlük vaka sayılarını resmi olarak açıklayan Pilli, ertesi sabah ise sabah yeni vakalar açıklayarak, kafa karışıklığına sebebiyet veriyor.

Pilli, dün akşam açıklanan 46 vakanın ardından 39 yeni vakanın daha tespit edildiğini kamuoyuna duyurdu.

Pilli, akşamdan sabaha 39 yeni vaka daha tespit edildiğini açıklayaak, “bu kapanma kapanma değil” dedi. YENİDÜZEN’e konuşan Pilli, “Ortada dolaşan çok insan vardır. Bunlar bulaşı artırıyor. Şehirler arası hareket kısıtlanmalıdır. Önlemler alınmalıdır ve alacağız” şeklinde konuştu.

Öte yandan Havadis Web TV’de Damla Dabis’e konuşan Dr. Emre Vudalı ise “vaka sayılarını açıklamak Sağlık Bakanlığı’nın görevidir ama bu akşam rekor vaka sayısına ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık