koronavirusUzmanlar, Kıbrıs Cumhuriyeti’nde salgının zirveye yaklaştığını düşünüyor

Kıbrıs Cumhuriyeti'nin, bugüne kadarki verilere dayanarak koronavirüs salgınında zirveye yakın olabileceği belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 26, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin, bugüne kadarki verilere dayanarak koronavirüs salgınında zirveye yakın olabileceği belirtildi.

Kıbrıs Üniversitesi Biyoteknoloji ve Viroloji profesörü ve Sağlık Bakanlığı’nın virüs Danışma Komitesi üyesi olan Dr Leondios Kostrikis, Kıbrıs’ın bugüne kadarki rakamlara dayanarak salgının zirvesine yakın olabileceğini öne sürdü.

Kostrikis, CYBC’ye verdiği demeçte, “çok yakında, her şey yolunda giderse, salgının zirvesine ulaşacağız” dedi.

Kostrikis ancak, gelecek konusunda ne olduğunu söylemenin zor olduğunu da ifade ederek, dikkatli olmanın önemine vurgu yaptı.

Kostrikis, yaptığı açıklamasında, bunun hiçbir koşulda, kayıtsız olunması gerektiği anlamına gelmediğini de ifade etti. Kostrikis, uzmanların önümüzdeki günlerde durumun daha iyi bir resmini çekeceğini söyledi.

“Ne kadar test yaparsak o kadar iyi”

Kostrikis, rastgele test yapmaya ihtiyaçlarının olduğunu da ifade ederek, ne kadar çok test yapılırsa o kadar iyi olduğunu kaydetti.

Kostrikis, şu ana kadar Kıbrıs’taki olguların yaş ortalamasının 50 olduğunu ve koronavirüsün sadece yaşlıları etkileyen bir hastalık olmadığının da ortada olduğunu belirterek, “Bu hastalık herkesi vurabilir. Hepimiz istisnasız temkinli olmalıyız” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık