AktüelEkolojiUzmanlar Batı Nil Virüsü konusunda bir araya geldi

İki toplumlu Sağlık Komitesi’ne bağlı Enfeksiyon Hastalıkları Alt Komitesi üyelerinin, Kıbrıs'ın kuzeyinde son zamanlarda Batı Nil Virüsü salgını tespit edilmesinin ardından temasta bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 2, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Haber Ajansı’na açıklamada bulunan Sağlık Komitesi’nin Kıbrıslı Rum Başkanı Leonidas Filaktou, alt komite üyelerinin çarşamba günü bir araya geldiklerini ve toplantıya her iki tarafının uzmanlarının da katıldığını söyledi.

Filaktou, uzmanların Batı Nil Virüsü konusunda karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduklarını belirterek, tarafların Batı Nil Virüsü ile ilgili aldıkları önlem ve tedbirlerle ilgili olarak da bilgi teatisinde bulunduklarını açıkladı.

Güney Kıbrıs’ın, Kıbrıs’ın kuzeyinde Batı Nil Virüsü salgınıyla ilgili gelişmeler hakkında önceden bilgisi olduğunu ifade eden Filaktou, kendisinin de teknik komite düzeyinde, komitenin Kıbrıslı Türk başkanıyla temas halinde olduğunu belirtti.

Leonidas Filaktou, Kıbrıs Haber Ajansı’na, alt komitenin üyeleri arasında “açık iletişim hattı” kurulduğunu ifade ederek yeni bir vakanın tespit edilmesi durumunda bilgilendirme olacağını söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft