AktüelEkolojiUzmanlar Batı Nil Virüsü konusunda bir araya geldi

İki toplumlu Sağlık Komitesi’ne bağlı Enfeksiyon Hastalıkları Alt Komitesi üyelerinin, Kıbrıs'ın kuzeyinde son zamanlarda Batı Nil Virüsü salgını tespit edilmesinin ardından temasta bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 2, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Haber Ajansı’na açıklamada bulunan Sağlık Komitesi’nin Kıbrıslı Rum Başkanı Leonidas Filaktou, alt komite üyelerinin çarşamba günü bir araya geldiklerini ve toplantıya her iki tarafının uzmanlarının da katıldığını söyledi.

Filaktou, uzmanların Batı Nil Virüsü konusunda karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduklarını belirterek, tarafların Batı Nil Virüsü ile ilgili aldıkları önlem ve tedbirlerle ilgili olarak da bilgi teatisinde bulunduklarını açıkladı.

Güney Kıbrıs’ın, Kıbrıs’ın kuzeyinde Batı Nil Virüsü salgınıyla ilgili gelişmeler hakkında önceden bilgisi olduğunu ifade eden Filaktou, kendisinin de teknik komite düzeyinde, komitenin Kıbrıslı Türk başkanıyla temas halinde olduğunu belirtti.

Leonidas Filaktou, Kıbrıs Haber Ajansı’na, alt komitenin üyeleri arasında “açık iletişim hattı” kurulduğunu ifade ederek yeni bir vakanın tespit edilmesi durumunda bilgilendirme olacağını söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık