UncategorizedÜzerinde “çok çalışılan” Bilişim Suçları Yasası’ndan inciler

Avukat Tacan Reynar, Basın Emekçileri Sendikası aracılığıyla Bilişim Suçları Yasası'nı Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacağını duyurmasının ardından kişisel sosyal medya hesabından da yasayla ilgili paylaşımlarda bulunmaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 16, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avukat Tacan Reynar, Basın Emekçileri Sendikası aracılığıyla Bilişim Suçları Yasası’nı Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağını duyurmasının ardından kişisel sosyal medya hesabından da yasayla ilgili paylaşımlarda bulunmaya başladı.

Reynar, yaptığı açıklamada, bir yerde yazılı anayasa olmasının o yapının Hukuk Devleti olduğunu göstermediğini ifade ederek, “tıpkı bir yerde sandık, meclis ve yasaları imzalayan kişilerin olmasının orada demokrasi olduğunu göstermediği gibi” ifadelerini kullandı.

Reynar ayrıca, üzerinde “çok çalışıldığı” belirtilen Bilişim Suçlar Yasası ile ilgili paylaşımda da bulunarak, yasa yapma tekniği açısından yeni bir yaklaşımla karşı karşıya olduğumuzu söyledi.

Reynar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “Üzerinde “Çok Çalışılan” Bilişim Suçları Yasası:

Madde 22 (1) (B) : İçeriğin Yayından Kaldırılması maddesi.

Yasa yapma tekniği açısından yeni bir yaklaşımla karşı karşıyayız. Yasayapıcılara 3 yıldız!

“Getirir Getirebilir” !!! Hangisi?

Biri zorunluluk hâli, biri takdir yetkisi.

İnanması güç ama şu anda bu yasa yürürlükte !

Tebrikler !”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık