koronavirus“Uyarı grevimiz devam edecek”

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, özel eğitim okullarında çocuğu olan velileri risk ortadan kalkıncaya kadar çocuklarını okula getirmemeye davet etti ve tüm özel eğitim okullarında öğretmenlerin yarından itibaren uyarı grevinde olacaklarını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 20, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, özel eğitim okullarında çocuğu olan velileri risk ortadan kalkıncaya kadar çocuklarını okula getirmemeye davet etti ve tüm özel eğitim okullarında öğretmenlerin yarından itibaren  uyarı grevinde olacaklarını duyurdu.

Elcil yazılı açıklamasında grevin sabah 08:30-11:00 saatleri arasında gerçekleştirileceğini kaydetti.

Özel gereksinimli bireylerin eğitimi için yakın temas kurmanın ve birebir ilginin esas olduğunu kaydeden Elcil, okulların açık kaldığı bir hafta içerisinde maske takma, hijyen kuralları, sosyal mesafe ve taşımacılıkla ilgili risklerin gözlemlendiğini belirtti.

Bu risklerin 32 madde de özetlenerek, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’ne iletildiğini ifade eden Elcil, özel eğitim kurumlarının eğitim faaliyetlerinin yerel vakaların arttığı bu dönem içerisinde yeniden gözden geçirilmesini talep ettikleri rapor ile ilgili olumlu/olumsuz bir yanıtın kendilerine bildirilmediğini kaydetti.

“Eğitim Bilim Danışma Kurulu”

Eğitim ile ilgili kararların “Eğitim Bilim Danışma Kurulu” oluşturularak Üst Komite ile birlikte karar üretmesinin yasa gereği olduğunu ifade eden Elcil, “Eğitim Bilim Danışma Kurulu oluşturulmayarak, rastgele kararlar üretilmesinin faturasının öğrencilere olumsuz yansımasının sorumluluğunu kim alacak? Sağlık Bakanı mı? Eğitim Bakanı mı? Üst kurul mu?” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık