AktüelGazedda'nın GündemiUtanmaza utanmaz denir!

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gündem Kıbrıs Web TV’de yayınlanan Gündeme Bakış programına konuk olarak açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gündem Kıbrıs Web TV’de yayınlanan Gündeme Bakış programına konuk olarak açıklamalarda bulundu. Tatar kayıp cenazeleri ile ilgili yaptığı açıklamaya değinerek, “beni siyaset yapmakla suçladılar. Asıl siyaseti yapan sivil tören yapanlardır. Bana utanmaz adam dediler. Bunu kabul edemem. Benim isyanım bunadır” dedi.

“Şehitler devletindir”

Aile kararına ısrarla saygı duymamaya devam eden Tatar, hakarete maruz kaldığını da ifade ederek, “Allahtan rahmet diledim, baş sağlığı diledim, güzel cümleler kurdum diye karşılığında bana “utanmaz adam” dediler. Ben utanmaz adammışım. Benim isyanım budur, bunu kabul edemem. Siyaset yapan biri varsa o da sivil tören yapanlardır. Bu insanlar savaş mağduruymuş inanmadım okuduklarıma. Neredeyse şehit değil savaş mağduru denilecekti” dedi.

Şehit cenazesi hakkında açıklama da yapan Tatar,  ailenin öyle isteyebileceğini ancak burada bir sıkıntı olduğunu ve şehitlerin devlete ait olduğunu söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık