AktüelMedya Odası”Ustalarınızın gazetecilere uyguladığı şiddeti Kıbrıs’a getiremeyeceksiniz!”

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen), atanmış Cumburbaşkanı Ersin Tatar’ın gazetecilere yönelik sergilediği tavrın kabul edilebilir olmadığını ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 2, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen), atanmış Cumburbaşkanı Ersin Tatar’ın gazetecilere yönelik sergilediği tavrın kabul edilebilir olmadığını ifade etti.

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, “Gazetecilik, başkalarının duymak istemeyeceği şeyleri yazmaktır. Başkalarının okumaktan rahatsız olacağı, kapalı kapılar ardında konuşulan şeyleri yazmaktır gazetecilik” denildi.

Açıklama şöyle:

Gazetecilik, başkalarının duymak istemeyeceği şeyleri yazmaktır. Başkalarının okumaktan rahatsız olacağı, kapalı kapılar ardında konuşulan şeyleri yazmaktır gazetecilik…

Cenevre’de gerçekleşen ve Kıbrıs Türk tarafının ‘iki devlet’ zırvası ile başlamadan sona erdirdiği görüşmenin ardından ustası Mevlüt Çavuşoğlu ile basının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, Çavuşoğlu’nun yanında şov yapabilmek için gazetecilere yönelik sergilediği tavır kabul edilebilir değildir.  

Mesleğini icra eden Kıbrıs Postası Haber Müdürü Ulaş Barış’a yönelik Ersin Tatar’ın gerek Cenevre’de gerekse dün bir TV kanalında kullandığı söylemleri kınıyoruz. 

Bizler sizin emir eriniz değiliz! Mesleğimizi yaparken sizden izin alacak değiliz. Ersin Tatar’ın hayal dünyasında gerçekleşen olguları değil de gerçekleri konuşmaya çalışan gazetecilere yönelik tavrı kabul edilebilir değildir. 

Ersin Tatar’a bir kez daha sesleniyoruz! Bizlerin neyi seslendirip seslendiremeyeceğimize siz karar veremezsiniz! Bizler, mesleğimiz gereği önemli bulduğumuz herhangi bir konuyu seslendirirken, sizler de bu sorulara yanıt vermek zorundasınız. Bizleri aşağılayarak ve başka yerlere hizmet ettiğimizi iddia ederek ve dahası başka ülkelerin yetkililerine şikayet ederek herhangi bir yere varamazsınız!

Artık yeter! Ustalarınızın Türkiye’de gazetecilere yönelik uyguladığı şiddeti Kıbrıs’a getiremeyeceksiniz!

Basın Emekçileri Sendikası

Yönetim Kurulu

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık