AktüelMedya Odası“Üst yönetimin alt yönetim üzerinde tahakkümü”

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Diyalog TV'nin Türksat uydusu üzerinden yayınının Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK) durdurulmasını "Üst yönetimin alt yönetim üzerinde tahakkümü" diye yorumladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 3, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), Diyalog TV’nin Türksat uydusu üzerinden yayınının Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu’nca (RTÜK) durdurulmasını “Üst yönetimin alt yönetim üzerinde tahakkümü” diye yorumladı.

YKP basın bürosunun açıklamasına göre YKP Sekretarya üyesi Alpay Durduran Diyalog TV’nin yayınlarının durdurulmasını değerlendirdi.

Durduran, ülkede bir uydu yönetim olduğunu savunduğu açıklamasında, itfaiye ve sivil savunmanın bile sivile bağlı olmadığını kaydetti.

“Televizyon yayınlarının ücretini ödemeyi bile savsaklayıp sıkıntı yaratanları,  RTÜK ile kendi üst kurulunu onun buradakinin amiri gibi gören ve ses çıkarmayanları” eleştiren Alpay Durduran, “Şimdi ülkede bir şirketin işlettiği uydu aktarma kesilince borç belasını düşünmeyen ve alternatifini hazırlamayan suça iştirak etmiştir” ifadelerini kullandı.

Durduran, “Çözüm BM önderliğinde aranmalı ve o güne kadar Türk Kıbrıslılar da diğerleri de çözümü şart kabul etmelidir. İçlerindeki istirdat mikrobunu atmalıdırlar. Varsa umut, şimdi su sorunundan sonra iletişim, yayım ve internet gibi sorunları da düşünmelidirler” görüşünü de belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık