AktüelPolitikaUnutmadık! Hamitköy’de atış alanında bomba patladı, işçiler yaralandı

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında, Hamitköy'de yol-asvalt döküm çalışmaları sırasında, işçiler yol kenarında askeri mühimmat bulmuştu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 12, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Çatalköy’deki TSK birliğine ait mühimmat deposunun patlaması geçtiğimiz yıl askeri birliklerden kaynaklanan patlama ve ölümleri akla getirdi.

Sabah saatlerinde yayınladığımız haberde Mevlevi’de 13 yaşındaki Makhir İsmailov’un patlamayan bir askeri mühimmat ile öldüğünü hatırlatmıştık.

Ne yazık ki askeri birliklerden kaynaklanan patlama olayları bununla sınırlı değil.

Hamitköy’de atış alanında patlama: İşçiler yaralandı

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında, Hamitköy’de yol-asvalt döküm çalışmaları sırasında, işçiler yol kenarında askeri mühimmat bulmuştu.

El bombasını kenara koymak isteyen işçi Adem Tunç’un elinde patlayan bomba nedeniyle 2’s, ağır toplam 5 işçi yaralanmıştı.

Olayda Adem Tunç’un eli kopmuş, diğer işçiler ise bombanın patlamasından kaynaklı vücutlarında yaralar almıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft