AktüelPolitikaUnutmadık! Hamitköy’de atış alanında bomba patladı, işçiler yaralandı

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında, Hamitköy'de yol-asvalt döküm çalışmaları sırasında, işçiler yol kenarında askeri mühimmat bulmuştu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 12, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çatalköy’deki TSK birliğine ait mühimmat deposunun patlaması geçtiğimiz yıl askeri birliklerden kaynaklanan patlama ve ölümleri akla getirdi.

Sabah saatlerinde yayınladığımız haberde Mevlevi’de 13 yaşındaki Makhir İsmailov’un patlamayan bir askeri mühimmat ile öldüğünü hatırlatmıştık.

Ne yazık ki askeri birliklerden kaynaklanan patlama olayları bununla sınırlı değil.

Hamitköy’de atış alanında patlama: İşçiler yaralandı

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında, Hamitköy’de yol-asvalt döküm çalışmaları sırasında, işçiler yol kenarında askeri mühimmat bulmuştu.

El bombasını kenara koymak isteyen işçi Adem Tunç’un elinde patlayan bomba nedeniyle 2’s, ağır toplam 5 işçi yaralanmıştı.

Olayda Adem Tunç’un eli kopmuş, diğer işçiler ise bombanın patlamasından kaynaklı vücutlarında yaralar almıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık