AktüelKıbrıs Sorunu“Üniversiteleri ucuz siyasete alet etmeyin”

Kıbrıs’ın kuzeyindeki 21 üniversite rektörünün atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın egemen eşitliğe dayalı iki devletli çözüm önerisine destek açıklamasına CTP milletvekili Doğuş Derya'dan tepki geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 14, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

CTP milletvekili Doğuş Derya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Üniversiteler, bilimsel bilgi üreten, düşünmeyi ve sorgulamayı öğreten yerlerdir. Öyle siyasi baskı ve tehditlerle açıklama yaptırılacak kurumlar değildir, olmamalıdır.

Üniversite yönetimlerinin akademik-demokratik-bilimsel bilgiye sahip çıkmak yerine, gündelik ve ucuz politikalara kurumlarını alet etmesi kabul edilebilir değildir.

Bu şekilde davranan üniversite yönetimleri/rektörleri, hem akademik kadrolarına hem de öğrencilerine haksızlık etmektedir. Yazık.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık