MüzikTemasYaşamUnited by Sound Canlı Konserleri Dayanışma Evi’nde yeniden başlıyor

United by Sound, barış inşaası ve sosyal değişim için müziği bir araç olarak kullanan, toplumlar arasında yeni bağlantılar ve empati kurulmasını amaçlayan bir yerel programdır.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dayanışma Evi, United by Sound programı altında gerçekleştirilen canlı konserlerin Haziran ayında başladığını duyurdu. Konserlerin ilki, 24 Haziran 20.30’da Dayanışma Evi’nin verandasında, George Demetriou’nun performansıyla gerçekleştirilecek.

2021 yılında toplamda 3 konser, 24 Haziran, 29 Temmuz ve 26 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Etkinler için rezervasyonlar [email protected] adresinden veya +90 548 834 57 40 numaralı telefondan yapılabilir.

Konserler ile ilgili detaylı bilgiye Dayanışma Evi’nin sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

United by Sound, barış inşaası ve sosyal değişim için müziği bir araç olarak kullanan, toplumlar arasında yeni bağlantılar ve empati kurulmasını amaçlayan bir yerel programdır. Müzik davranışları etkileyebilen ve sosyal bağları sağlamlaştırabilen güçlü bir araçtır. Bu program, çatışmadan etkilenmiş ve bölünmüş toplulukların ihtiyaçlarına cevap verebilmek için müziğin gücünden faydalanır. Canlı konserler, adanın her yanından müzisyenlerin yeni işbirlikleri kurması ve çok toplumlu bir seyirci ile tanışmaları açısından United by Sound programının önemli bir parçasıdır.

Proje koordinatörü Lefteris Moumtzis bu programın önemini şöyle açıkladı: “Bu yıl, United by Sound, bölünmüşlüğün iki yanında var olan işbirliği ateşini canlı tutmaya odaklanıyor. Müzisyenleri bir araya getirerek sahne almalarını ve fikirsel etkileşimde bulunmalarını sağlamak için farklı yollar kullanıyoruz. Müziğin insanları bir araya getirmek için en güçlü ve en doğrudan araçlardan biri olduğuna inanıyoruz.”

Program, 2020 yılındaki karantina koşullarında, 40 müzisyeni “Island Seeds” adı altında bir kolektifte bir araya getirdi ve bunun sonucunda Kıbrıs’ta barışı ve kültürel çeşitliliği vurgulan 3 dilli bir şarkı olan “The Time is Ripe” isimli şarkı yayınlandı.

United by Sound, Dayanışma Evi projesinin bir programı olarak Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği tarafından, Active Citizens Fund finansal desteğiyle uygulanmaktadır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık