AktüelMüzakereler#UniteCyprusNow’dan Liderlere Mesaj

#UniteCyprusNow eylemlerine Kıbrıs Konferansı’nın yapıldığı Crans-Montana’da devam ediyor. İsviçre’ye giden grup, konferansın yapıldığı bina civarında eylem yaparak liderlere mesaj gönderdi. Yapılan açıklama şöyle: Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk liderler ve garantör ülkeler bugün belki de son şans olacağından endişe ettiğimiz Kıbrıs Konferansı için   İsviçre’nin Crans Montana kasabasında bir araya geliyorlar.  #UniteCyprusNow, Kıbrıs sorununun çözümü için geçmişte benzeri olmayan ilerlemeler kaydeden Sayın Nicos Anastasiades ve Sayın Mustafa Akıncı’ya, bu sorunu artık çözmeleri ve çocuklarımızın geleceğini karartan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 28, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

#UniteCyprusNow eylemlerine Kıbrıs Konferansı’nın yapıldığı Crans-Montana’da devam ediyor. İsviçre’ye giden grup, konferansın yapıldığı bina civarında eylem yaparak liderlere mesaj gönderdi.

Yapılan açıklama şöyle:

Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk liderler ve garantör ülkeler bugün belki de son şans olacağından endişe ettiğimiz Kıbrıs Konferansı için   İsviçrenin Crans Montana kasabasında bir araya geliyorlar.

 #UniteCyprusNow, Kıbrıs sorununun çözümü için geçmişte benzeri olmayan ilerlemeler kaydeden Sayın Nicos Anastasiades ve Sayın Mustafa Akıncıya, bu sorunu artık çözmeleri ve çocuklarımızın geleceğini karartan ve güzel adamızın büyük potansiyelini kısıtlayan bölünmüşlüğe bir son vermek için gerekli liderliği ve cesareti göstermeleri çağrısını yapmaktadır.

 Güvenlik ve garantilerin konferansın ana konularından biri olacağından hareketle, her iki lidere de sadece kendi toplumlarının endişelerini değil ama diğer toplumun endişelerini de gözetmeleri çağrısını yaparız. Güvenlik ve garantiler konusuna her iki tarafça da kabul edilebilir çözümler üretilebileceğine inanıyor, bir toplumun güvenlik ihtiyacının diğer toplumun güvenlik ihtiyacına halel getirmeme prensibi çerçevesinde davranmalarını bekliyoruz.

 

Image may contain: 9 people, people smiling, people standing, wedding and outdoor

 

 Liderlere ortak noktada buluşmanın bir zaafiyet değil ama barış yolunda onurlu bir seçim yapma kararlılığı anlamına geleceğini hatırlatırız.

 Garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve Birleşik Krallığa Kıbrısı birleştirme çabalarında yapıcı olmaları çağrısı yapar ve bulunacak çözümün sorunlu bölgemizin istikrarına önemli ölçüde katkı yapacağını ve adamızın yeniden birleşmesinin yaratacağı fırsatları hatırlatırız.

 Adanın her iki yanında da çoğunluk Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunmasını arzulamaktadır. Liderlerden de bunu beklemektedirler! Her iki lidere de tarihe korkularını aşarak gelecek kuşaklar için doğruları yapan iki büyük, vizyoner lider olarak geçme fırsatını kaçırmamaları çağrısını yaparız. Bize ihanet etmeyin!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık