AktüelKıbrıs SorunuPolitikaUniteCyprusNow: Temmuz 1974 olayları ile ilgili samimi bir tartışma başlamalıdır

UniteCyprusNow basın açıklaması yayımlayarak, 15 ve 20 Temmuz trajik olaylarının samimi bir şekilde tartışılması gerektiğini belirtti. Yapılan açıklamada “Gelecek nesillere nefret, düşmanlık ve milliyetçilik ile lekeli bölünmüş bir ada bırakmamak, ve ülkemizi birleştirmek için öncülük etmek bizim elimizdedir” ifadeleri kullanıldı. İşte açıklama:Temmuz Kıbrıs için zor bir aydır. Bu yıl, 15 Temmuz ve 20 Temmuz 1974 trajik olaylarının 45. yıldönümüdür. Farklı insanlar için farklı anlamlar taşısalar da, bu olaylar, birçok insanın hayatını kaybetmesine, yerinden olmasına ve...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 15, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

UniteCyprusNow basın açıklaması yayımlayarak, 15 ve 20 Temmuz trajik olaylarının samimi bir şekilde tartışılması gerektiğini belirtti.

Yapılan açıklamada “Gelecek nesillere nefret, düşmanlık ve milliyetçilik ile lekeli bölünmüş bir ada bırakmamak, ve ülkemizi birleştirmek için öncülük etmek bizim elimizdedir” ifadeleri kullanıldı.

İşte açıklama:Temmuz Kıbrıs için zor bir aydır. Bu yıl, 15 Temmuz ve 20 Temmuz 1974 trajik olaylarının 45. yıldönümüdür. Farklı insanlar için farklı anlamlar taşısalar da, bu olaylar, birçok insanın hayatını kaybetmesine, yerinden olmasına ve ülkemizin bölünmesine neden olmuş ve tüm Kıbrıslılara anlatılmaz acılar vermiştir.

Bugün UniteCyprusNow olarak, Kıbrıs’taki tüm toplumlara ve liderlere, dökülen kandaki ve ülkemizin bölünmesindeki payımız, birbirimize yaşattığımız ıstıraplar, ve Türkiye,Yunanistan ve diğer uluslararası aktörlerin bu acıda oynadığı rol ile ilgili samimi bir tartışma başlatmaları çağrısı yapmaktayız. Böyle bir tartışma olmaksızın, geçmişin bitmez döngüsüne çakılıp kalacak ve daha iyi bir gelecek kurmakta başarısız olacağız.

Söz konusu yıl dönümleri, biz Kıbrıslılara, geçmişimizin ortak acılar, hatalar ve haksızlıklarla dolu olduğunu hatırlatmalıdır. Ancak geçmişimizle yüzleşerek, hatalarımızı kabul ederek, birbirimizin acılarını tanıyarak ve affederek daha iyi bir gelecek kurabiliriz.

Kıbrıslılara çağrımız gözlerini açmaları ve son gelişmelere yakından bakmalarıdır. 1974 sonrasının en kritik Temmuz’larından birini yaşamaktayız. Yenilenebilir enerjinin giderek daha önem kazandığı bu çağda, bir çok taraf doğal gazı ülkenin birleşmesine tercih etmektedir. Artık, birleşik bir ülke umutlarına son darbeyi vuracak geri dönülmez ihtimallerle karşı karşıyayız.

Gelecek nesillere nefret, düşmanlık ve milliyetçilik ile lekeli bölünmüş bir ada bırakmamak, ve ülkemizi birleştirmek için öncülük etmek bizim elimizdedir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık