koronavirusUNFICYP’ta başka koronavirüs vakası bulunamadı

Dün Kıbrıs'taki Barış Gücü (UNFICYP) askerleri arasında bir pozitif koronavirüs vakası tespit edilmesinin ardından, personele test yapıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 11, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dün Kıbrıs’taki Barış Gücü (UNFICYP) askerleri arasında bir pozitif koronavirüs vakası tespit edilmesinin ardından, personele test yapıldı. Yapılan testlerde başka herhangi bir personelde pozitif koronavirüs sonucu çıkmadı.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın (CNA) haberine göre, Cuma günü bir UNFICYP personelinde pozitif koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından, temas izleme yapıldığı ve yapılan testler sonucunda başka herhangi bir personelde pozitif koronavirüs vakasına rastlanmadığı belirtildi.

CNA, virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için temas izleme sürecinin tamamlandığını ve yeni vakaların ortaya çıkmadığını söyledi.

Hafif semptomlar gösteren hastanın, pozitif testten hemen sonra izole edildiği ve sağlık personeli tarafından yakından takip edildiği de kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık