AktüelkoronavirusUmre’den kktc’ye 1 ayda 6 kişi döndü

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, KKTC’den T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı kanalı ile Umre’ye 22 kişinin gittiğini bu 22 Umre yolcusunun Şubat ayının başında ülkeye dönüş yaptıklarını kaydetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 17, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, kktc’den TC Diyanet İşleri Başkanlığı kanalı ile Umre’ye 22 kişinin gittiğini bu 22 Umre yolcusunun Şubat ayının başında ülkeye dönüş yaptıklarını kaydetti.

Havadis Gazetesi’nden Duygu Alan’ın haberine göre, bireysel olarak Umre’ye gidip de son bir ay içerisinde ülkeye dönüş yaptığı tespit edilen kişi sayısının ise 4 olduğunu belirten Prof. Dr. Atalay, bu kişilerin kimlik bilgilerinin Din İşleri Başkanlığı tarafından Başbakanlığa bildirildiğini kaydetti.

Prof. Dr. Talip Atalay, kendilerine iletilen bilgide, bireysel olarak Umre’yi ziyaret ettiği iddia edildiğini şuanda bu kişilerin kimliklerinin tespiti için çalışıldığını ifade etti.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık