AktüelEkolojiUluslararası destek talebinde bulunuldu

Kıbrıs Cumhuriyeti sızıntının bugün öğleden sonra Karpaz sahillerine ulaşabileceği öngörüsünü ortaya koyarak uluslararası destek talebinde bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 31, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti sızıntının bugün öğleden sonra Karpaz sahillerine ulaşabileceği öngörüsünü ortaya koyarak uluslararası destek talebinde bulundu.

Avrupa Birliği‘nden gönderilen bir temizlik aracı yolda gelirken, İsrail ve Yunanistan da yardım hazırlığında.

Cyprus Mail’in haberine göre Suriye’den başlayan ve Kıbrıs’ın kuzeydoğu sahillerine doğru ilerleyen gaz sızıntısı için tüm yetkili otoriteler alarma geçmiş durumda.

Sızıntının Salı günü öğleden sonra Karpaz sahillerine ulaşabileceği öngörüsünü ortaya koyan yetkililer uluslararası destek talebinde bulundular.

Üçlü Mutabakat doğrultusunda, yardım istenebilir

Kıbrıs Cumhuriyeti Tarım Bakanı Costas Kadis, destek talebi gelmesi durumunda bakanlığına bağlı Balıkçılık Müdürlüğü’nün hazır bekletildiğini söyledi.

Habere göre Avrupa Birliği’nden gönderilen bir temizlik aracı yolda gelirken, İsrail ve Yunanistan da Kudüs’te yapılan son Üçlü Mutabakat doğrultusunda, yardım istenebileceği konusunda haberdar edildiler.

Bunun yanında “Denizlerin Petrol Kirliliğinden Korunması Ulusal Planı” çerçevesinde Larnaka’da konuşlanan Zenon Koordinasyon Merkezi’nin de aktive edildiği haber içinde yer alan bilgiler arasında.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık