AktüelÜlkeyi tarikatlara açan azınlık hükümeti, dergahları ziyaret ediyor

Kısa süre önce ülkeyi tarikatçılara açan UBP-YDP-DP azınlık hükümeti, Kıbrıs’ın kuzeyindeki dergahlara da ziyaretlerini sürdürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kısa süre önce ülkeyi tarikatçılara açan UBP-YDP-DP azınlık hükümeti, Kıbrıs’ın kuzeyindeki dergahlara da ziyaretlerini sürdürüyor.

Özgür Gazete’nin haberine göre, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı ile UBP Milletvekili Hasan Taçoy, ismi Büyük Türkiye Dergahı olan yeri ziyaret ettiler, fotoğraf çektiler. Sosyal medyada Osman Varan adındaki kişinin paylaştığı fotoğrafta, Varan, hem Arıklı’yı hem de Taçoy’u bakan olarak olarak tanıtması dikkatlerden kaçmadı.

Kısa bir süre önce azınlık hükümet, İkamet ve Vizeler Tüzüğü’nün 14’üncü maddesine yaptığı eklemeyle, yabancı kişilere inanç turizmi adı altında, ülkedeki dini ibadet yerlerini ve dergahları ziyarete gelmesi için 1 yıla kadar ikamet izni verilmesi kararını almıştı.

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde de Mevcut atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da dergah ziyaretinde bulunmuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık