AktüelEkolojiÜlkeye kaçacak getirilen kayıp sansar bulundu

Kayıp sansar bulundu… Taşkent Doğa Parkı’nın yaptığı açıklama şöyle:   KAYIP FERET(SANSARGİL) BULUNDU VE YAKALANDI!!! Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten ve Prof Dr. Salih GücelAlsancak Özgürlük Parkı’nda farklı bir çalışma yaptıkları sırada farkettikleri fereti yakalamayı başararak Taskent Doga Parki‘na teslim ettiler. Bilindiği üzere bu sabah gelen ihbarlar neticesinde Doğa Parkı aynı bölgede arama yapmış, hayvana ulaşamayınca da sosyal medya üzerinden görülmesi durumunda 1190 Yaban Hayat Destek Hattının aranması konusunda yardım çağrısında bulunmuştu. Hayvan üzerinde yapılan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 29, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kayıp sansar bulundu…

Taşkent Doğa Parkı’nın yaptığı açıklama şöyle:

 

KAYIP FERET(SANSARGİL) BULUNDU VE YAKALANDI!!!

Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten ve Prof Dr. Salih GücelAlsancak Özgürlük Parkı’nda farklı bir çalışma yaptıkları sırada farkettikleri fereti yakalamayı başararak Taskent Doga Parki‘na teslim ettiler.

Bilindiği üzere bu sabah gelen ihbarlar neticesinde Doğa Parkı aynı bölgede arama yapmış, hayvana ulaşamayınca da sosyal medya üzerinden görülmesi durumunda 1190 Yaban Hayat Destek Hattının aranması konusunda yardım çağrısında bulunmuştu.

Hayvan üzerinde yapılan kontrolde hayvanın feret (ferret, Mustela putorius furo) türü olduğu, çipli olmadığı dolayısıyla Veteriner Dairesinden izinli olma şansı bulunmadığı ve büyük ihtimalle ülkeye kaçak olarak girmiş olduğu tespit edildi. Veteriner Dairesi konu hakkında bilgilendirildi.

Yapılan ilk muayenesinde hayvanın 1 dişinin kırık, bir diğerinin de çürük olduğu ve müdahale ihtiyacı bulunduğu, ayrıca üreme organında şişlik ve iltihap olma durumu tespit edildiği ve müdahale edilmediği durumda bunun hayati risk oluşturduğu tespit edildi. Hayvan bu akşam Doğa Parkında müşahede altında tutulacak.

Ülkeye kaçak olarak getirilen hayvanlar hem gerekli sağlık belgelerinden yoksun olarak ülkeye sokulmakta, hem de çoğunlukla onların özel ihtiyaçlarının karşılanmadığı ortamlarda tutulduğundan dolayı hayvan refahı ihlalleri kaçakçılık ihlallerine ek olarak sıklıkla görülmektedir.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık