koronavirusÜlkeye itfaiye kapısından girmişler

Kıbrıs'ın kuzeyine geçtiğimiz gece gelen kişilerle ilgili garip açıklamalar sürüyor. Bakanlar Kurulu'nda girişlere kimin izin verdiği, nasıl izin verdiği tartışması sürerken, Dışişleri Bakanlığı, ülkeye gelen kişilerin girişi itfaiye kapısından yaptığını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 15, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Kıbrıs’ın kuzeyine geçtiğimiz gece gelen kişilerle ilgili garip açıklamalar sürüyor. Bakanlar Kurulu’nda girişlere kimin izin verdiği, nasıl izin verdiği tartışması sürerken, Dışişleri Bakanlığı, ülkeye gelen kişilerin girişi itfaiye kapısından yaptığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı Protokol Dairesi’nden yapılan açıklamada, özel izinle ülkeye gelen kişilerin, haberlerde iddia edildiği gibi VIP salonundan değil; “itfaiye kapısından” giriş yaptıkları ifade edildi.

Protokol Dairesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“VIP salonu açılmamış, kullandırılmamıştır 12 Haziran’da Ercan Havaalanına gelen ve bu akşam saatlerinde ülkemizden ayrılan özel uçak yolcularına Protokol Dairemiz tarafından VIP salonu açılmamış, kullandırılmamıştır.

Basında yer alan ve VIP salonunun kullandırıldığına yönelik haberler üzerine gorevli kurumlar nezdinde yapılan araştırmada, bahsekonu şahısların 12 Haziran akşamı ülkeye itfaiye kapısını kullanarak giriş yaptıkları, çıkışlarının ise Ercan Devlet Havaalanı ana yolcu terminalinin 4 nolu yolcu çıkış kapısından gerekli muhaceret işlemlerinin yapılmasına müteakip gerçekleştiği tespit edilmiştir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..