AktüelMedya Odası“Ülkenin makamlarının listede kimler var diye soru sorabilecek cesareti dahi yok mu?”

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Basın Emekçileri Sendikası (Basın-sen) Başkanı Ali Kişmir‘in İstanbul Havalimanı‘nda gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Basın Emekçileri Sendikası (Basın-sen) Başkanı Ali Kişmir‘in İstanbul Havalimanı‘nda gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yapan Harmancı, insanların düşüncelerini ifade etmelerinin milli güvenlik tehdidi ilan edildiğine vurgu yaptı.

Harmancı, “Dün Ali Bizden bugün sevgili Ali Kişmir, gerçekten bu ülke makamlarının hiç mi söyleyecek sözü hadi sözü geçtim bu listede kimler var diye soru sorabilecek cesareti dahi yok?” diye sordu.

“Daha az konuşup daha çok itaat etmemiz isteniyor”

Kıbrıs Türk halkının bireysel olarak özgür ruhlu insanlar olduğunu, kalıba sokulmaktan hoşlanmadığını ve içinden geldiği gibi konuştuğunu vurgulayan Harmancı, tüm bunların da rahatsızlık verdiğini ve daha az konuşup daha çok itaat edilmesinin istendiğini ifade etti.

Harmancı, “Afrika gazetesinin önündeki linç anlayışı ülke genelindeki tek ses olsun isteniyor ama bu ülkeye yazık ediliyor. Kıbrıs sorunun çözüm yolunda farklı düşünebiliriz ama insan hakları demokrasi gibi temel değerleri yok ediyorsunuz” dedi.

Harmancı, şu soruları da yöneltti;

“Ne uğruna? Yağcılık uğruna, ne uğruna? Koltuk uğruna, ona buna iki gram daha kişisel menfaat dağıtma uğruna. Konuşmaya devam edeceğiz, aynı düşünmesek bile başkasının söz hakkını korumaya devam edeceğiz”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık