AktüelGazedda'nın GündemiÜlkenin her yeri dökülüyor!

Bir haftadır devam eden ve Çarşamba gününden itibaren şiddetini artıran yağmurlarla beraber kktc’nin durumu da ortaya çıkmaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 9, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bir haftadır devam eden ve Çarşamba gününden itibaren şiddetini artıran yağmurlarla beraber kktc’nin durumu da ortaya çıkmaya başladı.

2-3 gündür aralıksız şekilde devam eden yağmurlar dolayısıyla, ülkenin her noktasında sorunlar meydana geliyor. Yollarda biriken yağmur suları dolayısıyla, ulaşımda ciddi aksamalar meydana gelirken, dün öğle saatlerinden itibaren ülke genelinde birçok yolun kapandığı ve bazılarının halen kapalı olduğu belirtildi.

Halen kapalı olan yollar

Polis Basın Subaylığı sabah saatlerinde basın mensuplarına kapalı yollar hakkında bilgi verdi. Yapılan açıklama şöyle:

Taşpınar – Doğancı Anayolu ile Güzelyurt- Akdeniz eski yolu su taşkını nedeniyle halen trafiğe kapalı bulunuyor.

Diğer yollarımız trafiğe açık. Sürücülerimizin yağmur sonrası yollarda oluşan hasar ve su birikintilerini dikkate alarak dikkatli seyretmeleri önemle rica olunur. Herkese güvenli sürürler dileriz.

Binalar yıkılmaya başladı

Ülkedeki bakımsızlık binalarda da kendini göstermeye başladı. Devam eden yoğun yağışlar dolayısıyla Lefkoşa ve Omorfo’da 2 ev yıkıldı.

Lefkoşa’da da surlariçinde Karabudak Sokak üzerinde bulunan kullanılmaz durumdaki bir bina çöktü. Olayda şans eseri kimse yaralanmadı.

Öte yandan, Güzelyurt’ta da dün öğle saatlerinde, Çakırlar Sokak üzerinde bulunan kullanılmaz durumdaki kerpiç evin çatısı çökmesi ve duvarların yıkılması sonucu yol kenarında park halinde bulunan iki araç hasar gördü.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık