PolitikaÜlke Genelinde Grev ve Eylem Kararı

Sendikal Platform yarın ülke genelinde eylem ve grev yapacağını bildirdi. Sendikal Platform içinde yer alan sendikalar bu çerçevede yarın saat 11.00’de Başbakanlık önünde toplanacak. Sendikal Platform ayrıca bugün de saat 16.00’da Bakanlar Kurulu toplantısının yapılacağı Başbakanlık önünde kitlesel eylem yapacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Eğitim ve Kültür Bakanı ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı’nı istifaya çağıran Sendikal Platform, eylemlerin sonuç alıncaya kadar devam edeceğini kaydetti. Sendikal Platform adına yazılı açıklama yapan KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sendikal Platform yarın ülke genelinde eylem ve grev yapacağını bildirdi. Sendikal Platform içinde yer alan sendikalar bu çerçevede yarın saat 11.00’de Başbakanlık önünde toplanacak.

Sendikal Platform ayrıca bugün de saat 16.00’da Bakanlar Kurulu toplantısının yapılacağı Başbakanlık önünde kitlesel eylem yapacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Eğitim ve Kültür Bakanı ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı’nı istifaya çağıran Sendikal Platform, eylemlerin sonuç alıncaya kadar devam edeceğini kaydetti.

Sendikal Platform adına yazılı açıklama yapan KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, eylemlere; halkı, sendika üyelerini, sivil toplum örgütlerini, velileri ve öğrencileri de katılmaya çağırdı.

Gökçebel, bugün toplanan Sendikal Platform’un aldığı kararları da şöyle sıraladı:

Yaşatılan katliamla 1974’ten sonra oluşturulan rejimin insanımıza değer vermediği; omurgasız siyasetin kuklalık, yalakalık dışında hiçbir sorunu çözmediği, sorumluluk üstlenmediği, bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

Bu ülkeye dayatılan paketler, nüfus, denetimsizlik, yol güvensizliği, kaçak işçiler, çalışma izinleri, öğrenci taşımacılığı ile ilgili uygulamalar ile ülke insanını perişan eden kukla hükümetler hesap vermelidir.

Çalışma izni olmayan kamyon şoförü için Çalışma Bakanı, sözleşmesi, sigortası olmayan minibüs şoförü ve sağlıksız öğrenci taşımacılığı için Eğitim Bakanı, yol güvenliğinden sorumlu toplumla dalga geçen Ulaştırma Bakanı HESAP VERMELİ, DERHAL İSTİFA ETMELİDİR.

30 Kasım 2016 tarihinde toplanan Sendikal Platform aşağıdaki kararları almıştır:

1-) Ülkemizde saatler derhal AB ülke saatleri ile aynı yapılmalıdır.

2-) Çalışma Bakanı, Eğitim Bakanı ve Ulaştırma Bakanı derhal istifa etmelidir.

3-) Bugün saat 16:00’da Başbakanlık önünde Kitlesel Protestoya katılınacak, taleplerin derhal yerine getirilmesi istenecektir.

4-) 1 Aralık 2016, Perşembe (Yarın) Sendikal Platform içindeki sendikalar ülke genelinde Grev ve Eylem yapacaktır. Saat 11:00’de Başbakanlık önünde toplanılacak ve kitlesel olarak cenaze törenine katılınacaktır.

Eylemlerimiz sonuç alıncaya kadar devam edecektir. Yapılacak eylemlere tüm halkımız, sendika üyelerimiz, sivil toplum örgütleri, velilerimiz, öğrencilerimiz davetlidir.

YETER BE!!…..

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık