koronavirusUKÜ’de yarı zamanlı öğretim görevlileri işten durduruldu

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretmenlerin bir çoğu, bugün kendilerine gelen bir telefonla gelecek döneme kadar işten durduruldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 26, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretmenlerin bir çoğu, bugün kendilerine gelen bir telefonla gelecek döneme kadar işten durduruldu.

Koronavirüs salgınına bağlı olarak ülkedeki ekonomik üretimin durma noktasına gelmesi, üniversiteleri de etkilemeye başladı.

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgide, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde görevli yarı zamanlı öğretim görevlilerinin bir çoğu durdurulduğu bildirildi. Öğretimin çevrimiçi (online) ortama geçmesi sebebiyle oluşan iş fazlalığı gerekçe gösterilerek durdurulan öğretim görevlilerine, gelecek dönemde işlerine geri dönebilecekleri de bildirildi.

Durdurulan öğretim görevlilerinin ardından, okulda görevli diğer akademisyenlerin iş yükünün de aynı oranda arttığı bildirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık