AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusUçuşlar dörtte bir kadar düştü, EasyJet’in durumu belirsiz

Larnaka Havaalanı'na tarifeli uçuşların neredeyse dörtte biri dün Kıbrıs Cumhuriyeti hükümetinin aldığı kararlar sonrasında iptal edildi. Alınan karardan 22 bin 500 civarında yolcunun etkilendiği belirtiliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 16, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Larnaka Havaalanı’na tarifeli uçuşların neredeyse dörtte biri dün Kıbrıs Cumhuriyeti hükümetinin aldığı kararlar sonrasında iptal edildi. Alınan karardan 22 bin 500 civarında yolcunun etkilendiği belirtiliyor.

Kıbrıs Haber Ajansı’nın verdiği bilgilere göre, Larnaka’ya önümüzdeki saatlerde Atina, Selanik, Sofya, Viyana, Malta, Amman, Dubai, Moskova, Beyrut, Münih, Brüksel ve Bükreş’e uçuşlar olacağı da bildirilirken, Baf’ta ise bu gece yarısından hemen sonrasına kadar Amman, Beyrut, Tel Aviv, Manchester, Stansted, Luton, Glasgow ve Selanik gibi çeşitli destinasyonlardan sekiz varış ve sekiz kalkış olacağı kaydedildi.

Öte yandan Tui, Jet2, Rossiya ve S7 de dahil olmak üzere bazı havayollarının, Kıbrıs’a ve Kıbrıs’tan uçuşlarını geçici olarak askıya alındığı da açıklandı.

Easyjet uçuşlarını iptal mi etti?

Easyjet’in Kıbrıs’a uçuşlarını da iptal ettiği yönündeki haberler ise henüz doğrulanamadı. Pazartesi sabahı havayolu şirketi, çoğu uçuşun askıya alındığını belirtirken, Kıbrıs’la ilgili bir bilgi net olarak vermedi.

EasyJet sözcüsü, Mart sonuna kadar uçuşların çoğunun iptal sürecinde olduğunu ve bu bilgilendirmenin e-posta yoluyla yolculara iletildiğini kaydetti. Uçuşlar iptal edilen yolculara tavsiyelerin de yapıldığı belirtilen açıklamada, tüm opsiyonların yolculara sunulduğu kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..