koronavirusUçuşlar 13 Eylül’e kadar durduruldu

Hükümet bugün bir karar daha alarak, uçuşların bir süreliğine durdurulacağını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 9, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Hükümetin 1 Temmuz’da Türkiye’ye kapıları açmasının ardından Kıbrıs’ın kuzeyinde yeniden koronavirüs vakalarının görülmesi, salgının kontrolden çıkmasına sebebiyet verdi. Hükümet bugün bir karar daha alarak, uçuşların bir süreliğine durdurulacağını açıkladı.

Karantina merkezleri tıka basa doldu. İnsanlar, Ercan Havalimanı’nda sabah saatlerinden beri bekliyor. Hükümet, yaşanan kriz sonrasında uçuşlar bir süreliğine durdurma kararı aldı. GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgilere göre, karantina otellerinin dolması nedeniyle uçuşların bir süreliğine durdurulacağı öğrenildi. Edinilen bilgide, bulaşma süratinin önüne geçmek için çalışmalar yapıldığı kaydedilirken, bu kapsamda uçuşların bir süreliğine durdurulacağı ve kararın bu gece yarısından itibaren yürürlüğe gireceği belirtildi.

İlk etapta uçuşların 13 Eylül’e kadar durdurulacağı da öğrenilirken, gelişmelere göre kararın uzatılabileceği de belirtildi. Kıbrıs’tan Türkiye’ye özel uçak seferleri ve acil uçuşların ise devam edeceği bildirildi.

Öte yandan gemi seferlerine sivil yolcu alımının durdurulduğu da öğrenilirken, askeri personelin seferlerinin devam edeceği de kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık