koronavirusUçuş kısıtlamaları 28 Mayıs’a kadar uzatıldı

Kıbrıs Cumhuriyeti'nde uçuş yasakları COVID-19 salgını nedeniyle on dört gün daha; 28 Mayıs’a kadar uzatıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 12, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde uçuş yasakları COVID-19 salgını nedeniyle on dört gün daha; 28 Mayıs’a kadar uzatıldı.

Kıbrıs Cumhuriyeti Basın ve Enformasyon Dairesi tarafından yayımlanan basın açıklamasında, Ulaştırma Bakanlığı’nın vatandaşların korunması ve COVID-19 hastalığının yayılmasının önlenmesi amacıyla hükümet tarafından bugüne kadar alınan önlemlerin ön dört gün daha uzatıldığı, bu bağlamda uçuş kısıtlamalarının da 28 Mayıs tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu.

Buna göre, 15 Mayıs gece yarısından itibaren yerel ve üçüncü ülke havaalanları ile İzlanda, Lichtenstein, Norveç, İsviçre ve AB’a üye ülkelere gerçekleştirilen uluslararası uçuşlarla ilgili yasakları ön dört gün daha uzatılarak 28 Mayıs’a kadar geçerli olacak.

Ulaştırma Bakanlığı’nın özel izniyle sadece; kargo uçuşları, Cumhuriyet’e gelecek insansız uçaklar, Kıbrıs’tan ayrılmak isteyenler için uçuşlar, insani yardım amacıyla yapılacak uçuşlar ve acil durumlarda gerçekleştirilecek özel uçuşlar yapılabilecek.

Yapılan açıklamada, önlemlerin, Cumhuriyet’teki geçerli durum ve diğer üye ülkelerde ve dünyadaki mevcut durum temelinde sürekli bir şekilde değerlendirileceği duyuruldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık