koronavirusÜcretsiz online psikolojik destek hizmeti

Yurt dışında yaşayan veya ülkeye dönüş yapmış, COVID-19 sağlık krizinden etkilenen ve psikolojik destek almak isteyen 18 yaşından büyük bireyler için online ücretsiz psikolojik destek hizmeti verilecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 28, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Yurt dışında yaşayan veya ülkeye dönüş yapmış, COVID-19 sağlık krizinden etkilenen ve psikolojik destek almak isteyen 18 yaşından büyük bireyler için online ücretsiz psikolojik destek hizmeti verilecek.

Gönüllü psikologların oluşturduğu “We Can Cope Cyprus” adlı grupta ruh sağlığı alanında uzmanlaşmış 5 psikolog ücretsi online psikolojik destek hizmeti vereceğini duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Covid-19 (coronavirus) sağlık krizinden, hepimiz direk ya da dolaylı olarak etkilenmiş bulunmaktayız. Kriz dönemlerinde, sosyal ilişkilerin ve başa çıkma stratejilerinin güçlendirilmesi, insan hayatının daha kaliteli ve sağlıklı geçmesi için çok önemlidir.

Bu zor zamanlar, bir grup gönüllü psikolog olarak bizi bir araya getirdi. Amacımız, bu kritik dönemde herhangi bir nedenden dolayı ülkemiz dışında olan veya ülkeye bu sebepten dolayı dönüş yapmış öğrenci ve/veya profesyonel bireylerin, bu zorlayıcı sağlık hadisesini psikolojik olarak daha rahat geçirmelerine destek olmaktır.

Bu süreçteki tüm paylaşımlar etik ve gizlilik ilkeleri doğrultusunda gerçekleşecektir. TÜM HİZMETLERİMİZ GÖNÜLLÜLÜK İLKESİNE DAYANDIRILARAK ÜCRETSİZ GERÇEKLEŞECEKTİR.

Biz Kimiz?

Evren Celal MSc, MA Psikolog (BDT sertifikasyon sürecinde)

Simge Vural, PhD Klinik Psikolog (EuroPsy, EABCT & ACT onaylı BDT terapisti)

İlkay Tosun, Msc, Klinik Psikolog (MBPSs, onaylı MBACP, BDT sertifikasyon sürecinde)

Gülcan Garip, PhD, CPsychol, Sağlık Psikoloğu (British Psychological Society, Health and Care Professions Council, EuroPsy)

Diva Uluçay, PsychD Danışmanlık Psikoloğu (BPS, Health and Care Professions Council kayıtlı)

Hizmetlerimiz:

1) Psikososyal destek grupları:

COVID-19 (Coronavirus) sağlık krizinin yarattığı psikolojik olumsuzlukları paylaşmak ve kriz süreçlerinde yaşanabilecek psikolojik tepkiler hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla kurulmuştur.
Psikososyal destek grupları haftada 2 kere olup, 5 bireyin bir araya gelerek bu zorlayıcı süreç ile ilgili tecrübelerini bir uzman eşliğinde paylaştıkları bir hizmettir.

2) Kısa süreli krize müdahale görüşmeleri:

Bireysel görüşmeler ihtiyaca göre 3 ile 6 seans arasında şekillenecektir.

Görüşmelerimiz:

Görüşmeler, haftanın belirli günlerinde, belirli saatlerde, Skype üzerinden online olarak gizlilik ve etik kurallara uygun şekilde düzenlenecektir.

Bu görüşmelerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. TÜM HİZMETLERİMİZ GÖNÜLLÜLÜK İLKESİNE DAYANDIRILARAK ÜCRETSİZ GERÇEKLEŞECEKTİR.

Kimler yararlanabilir?

Yurtdışında yaşayan veya ülkeye dönüş yapmış, COVID-19 sağlık krizinden etkilenen ve psikolojik destek almak isteyen 18 yaşından büyük herkes bizlere ulaşabilir.

Bize nasıl ulaşabilirsiniz?

Bize Facebook Messenger ilgili sorularınıza cevap verirken randevu için e-posta yoluyla ve online rezervasyon aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Etik değerlerimiz:

We Can Cope Cyprus ekibi olarak hepimiz ruh sağlığı alanında uzmanlaşmış profesyonelleriz.

İletişim bilgileri:

Facebook sayfası: We Can Cope Cyprus

E-mail: [email protected]

Online rezervasyon için: https://calendly.com/wecancope2020/signup

Tüm detaylarınız kati bir gizlilik ve güvenirlilik ilkesi doğrultusunda saklanacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık