AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusUCN toplu gösterilere ara verdiklerini duyurdu

Unite Cyprus Now, toplu gösterilere ara verdiğini duyurarak, virüsle ilgili işbirliği yapılması çağrısında bulundu. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 11, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Unite Cyprus Now, toplu gösterilere ara verdiğini duyurarak, virüsle ilgili işbirliği yapılması çağrısında bulundu. Açıklama şöyle:

Güneyde, İngiltere ve İtalya ve kuzeyde Almanya kaynaklı corona virüsü vakalarının teyit edilmesinin ardından UniteCyprusNow toplu gösterilere katılımını ikinci bir duyuruya kadar askıya almıştır.

Şimdi tarafların adadaki tüm insanların sağlığı için sorumlu davranması zamanıdır. Bu yüzden hem sayın Nicos Anastasiades hem de sayın Mustafa Akıncı’ya iki toplumlu Sağlık Komitesi’ni tam yetkiyle donatarak yakın ve açık bir işbirliği içinde virüsün yayılmasını engellemeleri, sağlıklı bilgi akışı sağlamaları ve ortak önlemleri hayata geçirmeleri çağrısında bulunuruz.

Virüs insan yapımı hiçbir bölünmeyi tanımamaktadır. Hepimizin sağlığı için her iki tarafın, tüm otoritelerin ve ilgili paydaşların birbirleriyle ve sivil toplumla ortak adımlar atması şarttır.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tek taraflı bir kararla dört geçiş noktasını kapatmasına olan itirazımız devam etmektedir. Bu karar, Kıbrıs Türk liderliği, iki toplumlu Sağlık Komitesi, Yeşil Hat Tüzüğü’nün değişimiden sorumlu olarak Avrupa Komisyonu veya Birleşmiş Milletler’e danışılmadan alınmıştır. İlk iki vakanın geliş yeri olan Larnaka ve Baf havalimanlarında etkin bir önlem alınmadan hayata geçirilmiştir.

Tüm geçiş noktalarının diğer geçiş noktalarda olduğu şekliyle açılmaları konusundaki tavrımız devam etmektedir. Herhangi bir önleyici tedbir sadece bilimsel temellerle alınmalıdır. Böylece hem daha fazla insan taranmış hem de son gelişmelerle bozulan moral motivasyon da artmış olacaktır. UCN barış içinde, demokratik ve birleşik bir Kıbrıs için tüm sivil toplum örgütleriyle işbirliğini sürdürmeye devam edecektir. Bu, tüm eylemlerimizin yol gösterici prensibidir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık