UncategorizedÜçlü görüşmeye doğru

İki lider, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundan sonra ileriye dönük bir plan yapmak için Genel Sekreter ile üçlü bir toplantıya hazır olduklarını duyurmaya da karar verdiler.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 9, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıslı Türk lider Mustafa Akıncı ve Kıbrıslı Rum lider Nicos Anastasiadis adına Kıbrıs’taki Birleşmiş Milletler Sözcüsü tarafından liderler görüşmesi sonrası açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada liderlerin Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile üçlü görüşmeye hazır oldukları kararının verildiği kaydedildi.

Açıklama şu şekilde:

“Bugün, Kıbrıslı Rum lider, Nicos Anastasiades ve Kıbrıslı Türk lider Mustafa Akıncı, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın ara bölgedeki ikametgahında bir araya geldi.

İki lider, samimi ve yapıcı bir görüş alışverişinde bulundular ve temel ilkeleri derinlemesine tartıştılar. Bayan Holl Lute tarafından yürütülen çalışmalara, Acil Durum Anlaşması ile anlaşmaya varacak şekilde yapılandırılmış ve sonuç odaklı müzakereleri mümkün kılacak Referans Şartlarını tamamlama kararıyla kararlılıkla devam etmeye karar verdiler.

İki lider, Birleşmiş Milletler Genel Kurulundan sonra ileriye dönük bir plan yapmak için Genel Sekreter ile üçlü bir toplantıya hazır olduklarını duyurmaya da karar verdiler.

Güven artırıcı önlemlerle ilgili olarak, iki lider, iki toplum arasında daha fazla etkileşimi kolaylaştıracak elektrik bağlantısı ve cep telefonu ile birlikte çalışabilirliği de dahil olmak üzere, önceden duyurdukları güven artırıcı önlemlerin uygulanmasını memnuniyetle karşıladı.

İki lider, tüm Kıbrıslıların günlük yaşamlarını iyileştirmek ve BM desteğiyle daha fazla güven artırıcı önlemler uygulamak amacıyla Teknik Komitelerin çalışmalarını yoğunlaştırma konusundaki kararlılıklarını da yineledi.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft