AktüelYüzleşme“Uçağın sol kanadı stall etmiş olabilir”

Deneyimli iki pilotun ölümüyle sonuçlanan uçak kazasını incelemek üzere Türkiye’den gelen uzman kaza kırım ekibi incelemelerine başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Deneyimli iki pilotun ölümüyle sonuçlanan uçak kazasını incelemek üzere Türkiye’den gelen uzman kaza kırım ekibi incelemelerine başladı.

Detaylı teknik raporun 1 ay içerisinde hazırlanacağı inceleme sonrasında uzmanlardan biri ilk bulgusunu olay yerinde ekiptekilerle paylaştı.

Kıbrıs Gazetesi’nden Sedef Boşnak’ın haberine göre, Serkan Özcezarlı ve Hakan Çetinkaya’nın hayatını kaybettiği uçak kazasının enkaz alanında inceleme yapan Türkiyeli iki uzmandan biri, kazayla ilgili ilk izlenimini olay yerindeki ekip arkadaşlarıyla paylaşarak, “Isı çok yüksek. Erimiş. Çok zor. Alüminyum parçalar gitmiş. Kanat erimiş. Uçak burun üstü dönerek vurmuş. Muhtemelen soldan dönmüş, çizik izleri var” ifadelerini kullandı.

Uzmanlar, uçağın dönerken sol kanadının stall ettiği ve düşmeye neden olduğu üzerinde duruyor.

Haberin tamamı ve “stall”un tanımını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık