AktüelEkonomi PolitikPolitikaUBP’li vekilden vicdani ret çıkışı: “Zamanı değil”

Meclis’te komiteye sunulan fakat hala görüşülemeyen Vicdani Ret Yasa Tasarısıyla ilgili olarak bugünkü Meclis oturumunda UBP milletvekili Yasemin Öztürk açıklama yaptı. UBP Milletvekili Yasemi Öztürk, “Vicdani Ret” konusunda yaptığı güncel konuşmada, hiç kimsenin savaşı istemediğini belirterek, “Ülkeye karşı bir savaş açılırsa da kendimizi koruyabilmemiz gerekir” dedi. Herhangi bir savaş durumunda kime güvenilebileceğini soran Öztürk, ülkede bir barış durumu olmadığını, bu sebeple de getirilmek istenen “vicdani ret” konusunun zamanı olmadığı görüşünü ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 5, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Meclis’te komiteye sunulan fakat hala görüşülemeyen Vicdani Ret Yasa Tasarısıyla ilgili olarak bugünkü Meclis oturumunda UBP milletvekili Yasemin Öztürk açıklama yaptı.

UBP Milletvekili Yasemi Öztürk, “Vicdani Ret” konusunda yaptığı güncel konuşmada, hiç kimsenin savaşı istemediğini belirterek, “Ülkeye karşı bir savaş açılırsa da kendimizi koruyabilmemiz gerekir” dedi.

Herhangi bir savaş durumunda kime güvenilebileceğini soran Öztürk, ülkede bir barış durumu olmadığını, bu sebeple de getirilmek istenen “vicdani ret” konusunun zamanı olmadığı görüşünü ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık