AktüelGazedda'nın Gündemi“UBP’li meclis üyesi DJ ve organizatörlere rahatsızlık verdi”

Sol Hareket, geçtiğimiz hafta sonu yaptıkları ‘iki toplumlu‘ kampta, Dipkarpaz Belediye UBP’li meclis üyesi olduğu öğrenilen bir şahsın, parti esnasında alan içerisine kadar gelip DJ ve organizatörlere rahatsızlık verdiğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 13, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sol Hareket, geçtiğimiz hafta sonu yaptıkları ‘iki toplumlu‘ kampta, Dipkarpaz Belediye UBP’li meclis üyesi olduğu öğrenilen bir şahsın, parti esnasında alan içerisine kadar gelip DJ ve organizatörlere rahatsızlık verdiğini açıkladı.

Sol Hareket Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, geçtiğimiz haftasonu, Sol Hareket ve güneydeki çeşitli ilerici taban örgütlerinin ve aktivistlerinin oluşturduğu Os Dame grubuyla birlikte Karpaz’daki bir tesiste, pandemi koşullarını da takip ederek, ‘Akamas’tan Karpaz’a, Ortak Mücadele’ prensibi ile organize edilen kamp serisinin ilkinin gerçekleştirildiği hatırlatıldı.

Kampın, Kıbrıs’ın bölünmüşlüğünden ve mevcut feodal/kapitalist düzenin getirdiği ardı arkası kesilmez çarpıklıklardan ve saldırılardan, milli ve dini sömürülerden nefes almaya çalışan, kendilerine baskılardan kurtulma mücadelesi içerisinde hareket edebilecekleri alanlar yaratmaya çalışan insanların bir araya gelmesinden ibaret olduğu vurgulandı.

“Deneyimler ve görüşler paylaşıldı”

Kamp programı çerçevesinde düzenlenen ‘katılımcı açık oturum’ sayesinde, Kıbrıs’ın sürerdurumu içerisinde anti-faşizm, sosyalizm, feminizm, toplumsal cinsiyet eşitliği ve çevrecilikle ilgili ne gibi mücadeleler verildiği, bu mücadeleyi nasıl ortaklaştırıp büyütebileceği yönünde çalışmalar yapıldı, deneyimler ve görüşler paylaşıldı.

Açıklamada şunlar kaydedildi;

“Elde edilen görüşleri de içerecek şekilde, özellikle eşitlik ve kadın hakları gaspına karşı feminist mücadele ve talan ve tahribata dayalı bu düzene karşı güdülmesi gereken ekolojik mücadelede uygulamak istediklerimizi içeren ortak bir deklarasyon ve faaliyet planı çalışmaları yapma yönünde kararlar aldık.

“Yemek, müzik, sohbet”

Barışın sosyal bir olgu olduğu bilincinden hareketle düzenlediğimiz bu kampta, açık oturumun yanında, tesisin mutfağında beraber pişirilen yemeklerden, takım bilinci artıran aktivitelerden sonra, Sholeh Zahraei ve Kamil Saldun’un yönettiği film “The Hunt”ın özel gösterimi yapıldı.

Yönetmenler, gösterim ardına uzunca bir süre katılımcıların filmle ilgili sorularını da yanıtladı. Beraberce hazırlanan yemeğin ardından ise ünlü “multi-kulti” partileriyle bilinen Barçın Gökbörü de 3 saatlik dj setiyle kampa katkı koydu. 2 gün süren kamp, pazar günkü sabah aktivitelerinden sonra sona erdi.

“UBP’li meclis üyesi DJ ve organizatörlere rahatsızlık verdi”

Orada kamp yapacağımızı öğrenen faşist kesimlerin, sahibi belli olmayan “Dipkarpaz Ubp” isimli bir hesaptan sosyal medya üzerinden yaptığı saldırılarla birlikte, Dipkarpaz Belediye UBP’li meclis üyesi olduğu öğrenilen bir şahıs, parti esnasında alan içerisine kadar gelip DJ ve organizatörlere rahatsızlık verdi.

Anında müdahale edilen bu şahıs, tesis yetkilileri tarafından dışarı çıkarıldı.

Tüm bu saldırılar, bize ne kadar doğru bir işi, kadar doğru bir yerde yaptığımızı gösteriyor. Yurtseverlerin Kıbrıs’ını, daha mutlu, daha yaşanılabilir bir Kıbrıs’ı yaratabilmek için, Akamas’tan Karpaz’a, ortak mücadeleye devam!”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık