AktüelEkolojiUBP Kurultayı pislik içinde tamamlandı

Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra boşalan UBP Genel Başkanlık koltuğu için dün olağanüstü genel kurul gerçekleşti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 1, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra boşalan UBP Genel Başkanlık koltuğu için dün olağanüstü genel kurul gerçekleşti. Faiz Sucuoğlu ve Hasan Taçoy’un ikinci tura kaldığı olağanüstü kurultayda partililerin çıkardığı pislik ise gündem oldu.

Ulusal Birlik Partisi Kurultayı’nda Faiz Sucuoğlu ile Hasan Taçoy 2’nci Tur’a kaldı. Faiz Sucuoğlu, 604 farkla yarışı önde tamamladı. İlk turda herhangi bir aday seçimi kazanacak oy oranına ulaşmadı. Faiz Sucuoğlu % 41, Hasan Taçoy ise % 32 oranında oy aldı.

Seçime partililerin yarattığı pislik ise damgasını vurdu. Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen kurultayda, gerek salonun içi gerekse dışında su şişeleri ve adayların broşürleri yerlere atıldı.

Fotoğraflar: Zeynep Uyar

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık