AktüelDünyaTwitter Soylu’nun Boğaziçi paylaşımına ‘nefret söylemi’ uyarısı ekledi

Süleyman Soylu'nun Boğaziçi öğrencileri hakkında 'LGBT sapkınları' ifadesini kullandığı paylaşım 'Bu Tweet, nefret söylemi hakkındaki Twitter Kuralları'nı ihlal etti' uyarısıyla görüntüleniyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 2, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Boğaziçi Üniversitesi‘nde rektör olarak atanan Melih Bulu‘ya yönelik protestolar kapsamıda hazırlanan bir sergide Kâbe fotoğrafının kullanılmasının ardından Twitter hesabından  yaptığı LGBTİ+’ları hedef aldığı paylaşımına Türkiye’de de kısıtlama geldi.

Paylaşım Twitter üzerinden “Bu Tweet, nefret söylemi hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti. Ancak Twitter, Tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi” uyarı notuyla paylaşılıyor.

Öğrencilerin tutuklanmasına neden oldu

Soylu, paylaşımında, “Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı” ifadelerini kullanmıştı. Bu hedef gösteren paylaşım sonrası gözaltına alınan iki öğrenci hakkında ev hapsi kararı verilmiş iki öğrenci ise tutuklanmıştı.

Twitter geçtiğimiz günlerde de Fransa’da Soylu’nun aynı paylaşımını engellemişti

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık