AktüelEkolojiTuz Gölü’nde ölü flamingolar bulundu

Larnaka'daki Tuz Gölü'nü her yıl düzenli olarak ziyaret eden Flamingoların bazıları ölü olarak bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 25, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Larnaka’daki Tuz Gölü’nü her yıl düzenli olarak ziyaret eden Flamingoların bazıları ölü olarak bulundu.

Larnaka’daki Tuz Gölü’nü her yıl düzenli olarak ziyaret eden Flamingoların bazıları ölü olarak bulundu. Larnaka Tuz Gölü’ndeki ölü flamingoların şok edici fotoğraflarının Cumartesi sabahı bir vatandaş tarafından yayınlanmasından sonra Kıbrıs Cumhuriyeti Tarım Bakanı Kostas Kadis, derhal soruşturma istedi.

Bakan, Tuz Gölü’nde trajik bir şey olduğunu söyleyerek, kuşların nasıl öldüğünü belirlemek için acil bir soruşturma çağrısında bulundu.

Larnaka Belediyesi’nden bir yetkili, Philenews Gazetesi’ne Tuz Gölü’ndeki soğukların endişe verici derecede olmadığını, yüzlerce Flamingo’nun durumunun güvence altına alındığını kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft