AktüelGazedda'nın Gündemi“Tutuklama tamamen cezalandırma maksatlı”

Avukat Mine Atlı, Sol Hareket üyesi 3 kişinin tutuklanmasıyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 11, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Avukat Mine Atlı, Sol Hareket üyesi 3 kişinin tutuklanmasıyla ilgili kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Atlı, 3 kişi aleyhine Mağusa Ceza Mahkemesi’nin tutukluluk emri verdiğini ifade ederek, tahkikatın tamamlandığını ve tutukluluk kararının cezalandırma maksatlı olduğunu söyledi.

Atlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

AKP Mağusa Gençlik Örgütü tarafından yapılan şikayet üzerine hayatı boyunca bir karıncaya bile zarar vermeyen 3 kişi aleyhine Mağusa Ceza Mahkemesi tutukluluk emri vermiştir.

Emrin verme gerekçesi “uygunsuz harekette bulunma ve uygunsuz harekete teşvik”. Şu an bizim 3 gencimiz poliste.

Biz ne yapabiliriz?

Ne yapmalıyız?

Mağusa Polis Müdürlüğü’nün önünde toplanmalıyız.

3 kişi de konu ile ilgili ifadelerini verdi ve görüntülere bakıldı. Dolayısıyla tahkikat tamamlanmıştır. Bundan sonraki tutukluluk tamamen cezalandırma maksatlıdır.

AKP Gençlik Örgütünün yaptığı şikayete konu olayın saat 20.10 de gerçekleştiği yönünde görüntüler var. Ayrıca itham edilen çocukların evden gece saat 20.59’da çıktığına dair de görüntüler mevcut. Bu insanlar ‘vandalizm’ için değil düşünceleri için şu an tutulmaktadır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık