AktüelEkonomi PolitikTürksat’a 40 milyon TL’den fazla borç var

Bu gece yarısı itibariyle Kıbrıs’ın kuzeyinde yayın yapan TV kanallarının yayınlarının karartılacağı konuşuluyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bu gece yarısı itibariyle Kıbrıs’ın kuzeyinde yayın yapan TV kanallarının yayınlarının karartılacağı konuşuluyor. Bugün öğle saatlerinde ortaya çıkan konu sonrası GazeddaKıbrıs’ın yaptığı araştırmada, Kıbrıs’ın kuzeyinde yayın yapan TV kanallarının Türksat’a olan borcunun 40 milyon 120 bin TL civarında olduğunu belirlendi.

Bugün atanmış Başbakanı Ersan Saner’in düzenlediği Bakanlar Kurulu’yla ilgili basın toplantısı sırasında özel televizyon kanallarının gece yarısı itibariyle yayınlarının karartılacağı duyuruldu. Edinilen bilgide, TV kanallarının her ay düzenli olarak ödemesi gereken ücretin 2018 Ocak ayından beri ödenmediği öğrenilirken, her kurumun aylık olarak Türksat’a 15 bin 500 dolar ödeme yapması gerektiği ifade edildi.

Kıbrıs’ın kuzeyinde 9 TV kanalı yayın yapıyor

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgiye göre, Kıbrıs’ın kuzeyinde yayın yapan TV kanalı sayısının 9 olduğu öğrenilirken, Ocak 2018’den beri ödeme yapmayan TV kanallarının Türksat’a toplam borcunun güncel dolar kuruyla 40 milyon 122 bin TL olduğu belirlendi.

Türksat ile yapılan anlaşma gereği, her televizyon kanalının aylık olarak Türksat’a 117 bin 300 TL’lik bir ödeme yapması gerekiyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık