AktüelMüzakerelerTürkiye’yi Çoklu Konferansta Erdoğan Temsil Edecek: “Kıbrıs’ta Çözüme Çok Yaklaşıldı”

Türkiye Cumhuriyeti(TC) Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ankara’da düzenlediği basın toplantısında Kıbrıs sorununda değerlendirmelerde bulunarak doğru atımlar atılması durumunda çözüme çok yaklaşıldığını söyledi. Kalın, 9 Ocak’ta Cenevre’de başlayacak Kıbrıs müzakerelerinde 12 Ocak’ta yapılacak çoklu konferansta Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temsil edeceğini açıkladı. İbrahim Kalın Kıbrıs sorunuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu. “2016 Kıbrıs sorunun çözümü ve adanın birleştirilmesi konusunda kritik bir yıl. Bizim beklentimiz artık bunun bir sonuca bağlanmasıydı, 2017’ye sarktı… Kıbrıs müzakareleri konusunda 2017 yılında sonuca...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 8, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye Cumhuriyeti(TC) Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ankara’da düzenlediği basın toplantısında Kıbrıs sorununda değerlendirmelerde bulunarak doğru atımlar atılması durumunda çözüme çok yaklaşıldığını söyledi.

Kalın, 9 Ocak’ta Cenevre’de başlayacak Kıbrıs müzakerelerinde 12 Ocak’ta yapılacak çoklu konferansta Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temsil edeceğini açıkladı.

İbrahim Kalın Kıbrıs sorunuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu.

2016 Kıbrıs sorunun çözümü ve adanın birleştirilmesi konusunda kritik bir yıl. Bizim beklentimiz artık bunun bir sonuca bağlanmasıydı, 2017’ye sarktı… Kıbrıs müzakareleri konusunda 2017 yılında sonuca ulaşılmasını bekliyoruz… Müzakereleri neticelendirmeye çalışacaklar… BM toplantısına Cumhurbaşkanımız katılacak. Biz baştan beri hep bir adım önde olduk. Türk tarafı son derece yapıcı bir tutum içindedir. Biz yapıcı tutumumuzu sürdürüyoruz. Doğru adımlar atılması durumunda çözüme çok yaklaştığımızı ifade edebilirim.   Adada eşitlik ekseninde gerçekleşecek birleşme iki taraf için de iyi olacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık