AktüelGazedda'nın GündemiTürkiye’ye sorgusuz sualsiz “suçlu” taşınıyor

Türkiye, Kıbrıs’ın kuzeyinde işgalin bir getirisi olan “canının çektiğini yapma” faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. “Fethullahçı Terör Örgütü” üyesi olduğu iddia edilen biri, sorgusuz sualsiz, Kıbrıs’ın kuzeyinde tutuklanarak herhangi bir dava işlemine tabii tutulmaksızın Türkiye’ye götürüldü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye, Kıbrıs’ın kuzeyinde işgalin bir getirisi olan “canının çektiğini yapma” faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. “Fethullahçı Terör Örgütü” üyesi olduğu iddia edilen biri, sorgusuz sualsiz, Kıbrıs’ın kuzeyinde tutuklanarak herhangi bir dava işlemine tabii tutulmaksızın Türkiye’ye götürüldü.

“FETÖ” soruşturmaları Kıbrıs’ın kuzeyinde de tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri, Kıbrıs’ın kuzeyinde keyfi bir şekilde tutukladıkları insanları, Kıbrıs’ın kuzeyinde herhangi bir yasal işleme tabii tutmaksızın Türkiye’ye götürmeyi sürdürüyor. Konuyla ilgili kişisel Sosyal Medya hesabından açıklama yapan Yeni Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Muırat Kanatlı, önceki gün İnterpol-Europol Daire Başkanlığınca görevlendirilen özel bir ekibin, A.Ö isimli bir kişiyi kktc polisinden teslim alarak Türkiye’ye götürmesini eleştirerek, “peki mahkeme? İhraç kararı var mı? Bakanlar Kurulu kararı?” diye sordu.

Kanatlı, Kıbrıs’ın kuzeyinde TC polisinin insan avladığını ve yakalayıp Türkiye’ye götürdüğünü ama kimseden ses çıkmadığını belirtti.

Kanatlı açıklamasında şunları kaydetti:

“Yok FETÖ yok PKK yok PYD, kapıp kapıp birileri “iade” edilir; peki kktc bağımsız devleti ise ve o bağımsız devletin de bağımsız yargısı varsa, o yargının bu konuda işlem yapması gerekmez mi? Ne lüzumu var, nasıl olsa adına terör örgütü dendi yeterli, ne istenirse yapılması mubahtır bunu mu demek istersiniz?!

Yalnız unutmayın Türkiye’de yenile uydurulan terör örgütü üyesi olmaksızın yapılan yıkıcı ve bölücü faaliyetler gibi genel kavram içine burdaki tüm muhalifler girebilir, yarın bizden de birini alıp “iade” edilmesine itiraz edildiğinde deycekleri yahu yıllardır bu usülde alıp alıp götürürüz, şimdi eski köye yeni adet getirmeyin, bu kadar sessizlikte olacağı budur…

Peki yok yahu olmaz o kadar mı dersiniz? Son AP raporunu okuyun, diyorlar ki “Suriyelileri alıp alıp Türkiye’de mahkum etmekten vazgeçin” diyorlar… Yani Türkiye’nin başka coğrafyadan muhalif toplaması yeni değil, yani slogan aslında çok bariz pratikte kendini göstermekte, “susma, sustukça sıra sana gelecek” deriz.

FETÖ’cü, PYD’ci, PKK’cıdır alınan susalım, sinelim demeye devam ettikçe sıranın kime gelmekte olduğunu fark ettiğimizde umalım da uçakta ellerimiz kelepçeli Silivri yollarında olmayız…”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık