koronavirusTürkiye’nin B grubunda oluşunun bilimsel açıklamasına nereden ulaşabiliriz?

Sağlık Bakanlığı'nın Bakanlar Kurulu tarafından tam yetkili ilan edilmesinin ardından alınan hiçbir kararın değiştirilmemesine yönelik tepki büyüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 6, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanlığı’nın Bakanlar Kurulu tarafından tam yetkili ilan edilmesinin ardından alınan hiçbir kararın değiştirilmemesine yönelik tepki büyüyor. Sosyal Medyada paylaşım yapmaya başlayan yurttaşlar, hükümete “Türkiye’nin B grubunda oluşunun bilimsel açıklamasına nereden ulaşabiliriz?” sorusunu sormaya başladı.

Sağlık Bakanlığı’nın pandemi yönetimi ile ilgili tam yetkili ilan edilmesinin ardından hiçbir şey değişmedi. Güneye geçişlerin daha da zorlaştırılması kararı haricinde herhangi bir değişiklik yapılmaması ile ilgili olarak huzursuzluk da artıyor.

Yurttaşlar, hükümetin bilimsel olarak Türkiye’nin B grubunda belirlemesinin neden ve gerekçelerini sorguluyor. Sosyal medyada paylaşım yapmaya başlayan yurttaşlar, hükümete “Türkiye’nin B grubunda oluşunun bilimsel açıklamasına nereden ulaşabiliriz?” sorusunu sormaya başladı.

Bilindiği üzere, 1 Temmuz’da kapıların açılmasından itibaren Türkiye’den 5 pozitif koronavirüs vakası Kıbrıs’a ithal edilmişti. Hükümet dün yaptığı Bakanlar Kurulu toplantısında, ülkeye girişlerle ilgili tüm kararları iptal edip, konuyla ilgili tek yetkili olarak Sağlık Bakanlığı’nı belirlemişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık