koronavirusTürkiye’den Kıbrıs’a özel uçuşlar durduruldu

Kıbrıs'ın kuzeyinde koronavirüs vakaları yeniden artmaya başladı. Kıbrıs'ın kuzeyinde 75 gün sonra tespit edilen ilk vakanın ardından bugün 2 kişide daha koronavirüs tespit edildi. Uçuşlar iptal edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 3, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs’ın kuzeyinde koronavirüs vakaları yeniden artmaya başladı. Kıbrıs’ın kuzeyinde 75 gün sonra tespit edilen ilk vakanın ardından bugün 2 kişide daha koronavirüs tespit edildi. Uçuşlar iptal edildi.

AirportHaber’in belgeye dayandırdığı haberinde, Aylar sonra Türkiye’den Kıbrıs’ın kuzeyine ilk tarifeli seferler 1 Temmuz itibariyle gerçekleşirken bugün flaş bir kararla özel uçuşların durdurulmasına karar verildi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan bildirimle tüm özel uçuşların durdurulduğu belirtildi. Acil, ambulans, askeri ve insanı yardım uçuşları yasak kapsamı dışında tutuldu.

Söz konusu yasağın şimdilik 6 Temmuz 2020 tarihinde 20:59’da sona ermesi planlanıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık