AktüelPolitika“Türkiye’den Kıbrıs’a su borusu döşemek bir fetih hareketi”

Yalova Milletvekili ve AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş Türkiye’den Kıbrıs’a su getirecek boruları döşemenin de bir fetih olduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 22, 2019
Djumba Hotel & Cafe

KKTC’de ilk kez kutlan Malazgirt Zaferi kutlamalarında konuşan Yalova Milletvekili ve AKPi Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş Türkiye’den Kıbrıs’a su getirecek boruları döşemenin de bir fetih olduğunu söyledi.

Türkiye’de her yıl kutlanan, Malazgirt Zaferi, bu yıl ilke kez kktcde de kutlandı.

Malazgirt Zaferi’nin 948’inci yıldönümü nedeniyle 23-26 Ağustos arasında Malazgirt ve Ahlat’ta eş zamanlı olarak gerçekleşecek etkinlikler kapsamında bu sabah Hala Sultan Camii’nde, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, AKP Gençlik Kolları Başkanı ve AKP Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Necmettin Bilal Erdoğan’ın katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Basın mensuplarına verilen kahvaltının ardından başlayan basın toplantısının bitiminde, etkinliklerle ilgili tanıtım filmi gösterildi ve ok atışı yapıldı.

Beyoğlu Belediye Başkanı ve Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Haydar Ali Yıldız basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Bugün yavru vatan Kıbrıs’tayız. Kıbrıs da uğruna mücadele edilen gözyaşı dökülen sevinçlerimizi yaşadığımız, kederlerini yaşadığımız bir toprak parçasıdır. Dolayısı ile vatandır, vatanımızdır” dedi. 
Kimsenin toprağında vatanında gözleri olmadığını kaydeden Yıldız, “Kimsenin bizim vatanımızda da gözü olmasına müsaade etmeyeceğimizin kararlılığıdır bu, liderimizin kararlılığıdır” dedi.

Bu bir fetih

Yalova Milletvekili ve AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş de, konuşmasına  “Malazgirit Zaferi ile birlikte Anadolu’nun kapılarını Türklere açan tek millet olarak yaşama irademizin bir garantisinin ilan edildiği bir tarihi dönüm noktasını bir fethi anmış oluyoruz” ifadelerini kullanarak başladı.
Büyükgümüş fetih kavramının fiziki olarak bir bölgenin iradesini siyasi otoritesinin kapılarının açılması olduğu kadar zamanın kıvrımlarının da açılması anlamına geldiğini dile getirdi.
Fetih kavramının yaşanılan zamanda farklı anlamlar da taşıyabileceğini dile getiren Büyükgümüş, Türkiye’den Kıbrıs’a su getirecek boruları döşemenin de bir fetih olduğunu söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft