koronavirusÖzel HaberTürkiye’den Kıbrıs’a 6 asker daha geldi

GazeddaKıbrıs'ın edindiği bilgiye göre, Mağusa Limanı'na yolcu gelişi devam ediyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 29, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bakanlar Kurulu aldığı karar doğrultusunda Kıbrıs’ın kuzeyine kara, deniz veya hava yollarından yolcu taşınması yasaklanmıştı. Öte yandan, GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgiye göre, Mağusa Limanı’na yolcu gelişi devam ediyor.

Bakanlar Kurulu kararıyla Kıbrıs’ın kuzeyine yolcu gelişi tamamen yasaklanmasına rağmen, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı askerlerin adaya gelişi sürüyor. GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgide, bugün Kıbrıs’ın kuzeyine Toros gemisiyle Mağusa Limanı üzerinden 6 askerin daha geldiği öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalarda 30 civarında asker yine Mağusa Limanı üzerinden Kıbrıs’a gelmişti.

Edinilen bilgide, askerlerin adaya geldiği anda, askeri araçla teslim alındığı ve karantinaya alındığı da bildirilirken, gelen kişilere test uygulanıp uygulanmadığı ise bilinmiyor.

Türkiye’deki vaka sayısı 114 bin 653

Türkiye’deki pozitif koronavirüs vakası sayısı 29 Nisan 11.30 itibariyle 114 bin 653. Vakaların 2 bin 992’si hayatını kaybederken 38 bin 809 kişi de iyileşerek taburcu oldu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık