AktüelkoronavirusTürkiye’den gelenler karantinaya niye girmiyor?

Llistede Türkiye'nin neden bulunmadığı bilinmiyor. Kıbrıs'ın kuzeyine direkt uçuş yapabilen tek ülke Türkiye olmasına rağmen, Türkiye'nin bu listede olmamasına anlam verilemedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 17, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, kişisel Sosyal Medya hesabından Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararları açıkladı.

Özersay, Bakanlar Kurulu’nda alınan kararları açıkladı. Evlerde tecritin sona erdiği kararının alındığı Bakanlar Kurulu toplantısında, 72 ülke hakkında da karar alındı.

Özersay tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Dünyada devam eden küresel salgın nedeniyle bu akşam Bakanlar Kurulu olarak aşağıdaki kararı aldık. Bu karar YARIN (18 Mart) saat 12:00’den İTİBAREN YÜRÜRLÜĞE GİRECEKTİR.

Aşağıda isimleri sayılan 72 farklı ülkeden ülkemize gelecek olan KKTC vatandaşları, 18 Mart 2020 saat 12:00’den itibaren KKTC’ye giriş yapmaları halinde Bulaşıcı Hastalıklar Yasası uyarınca devletin belirleyeceği gözlem merkezlerinde 14 gün boyunca kesintisiz zorunlu tecrit uygulamasına tabi tutulacaklardır. Bu karara uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Çin, Güney Kore, İran, Irak, İtalya, Fransa, Almanya, İspanya, Birleşik Krallık, Yunanistan, ABD, İsviçre, Japonya, Norveç, Hollanda, Danimarka, İsveç, Hong Kong, Belçika, Singapur, Avusturya, Katar, Bahreyn, Nijerya, Kamerun, Gana, Gabon, Fildişi Sahili, Togo, Benin, Senegal, Gambiya, Gine, Sierra Leone, Liberya, Gine Bissau, Mali, Burkina Faso, Nijer, Çad, Sudan, Güney Sudan, Kongo, Orta Afrika Cum, Uganda, Kenya, Somali, Etiyopya, Tanzanya, Filistin, Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Gürcistan, Kırgızistan, Tacikistan, Pakistan, Bangladeş, Afganistan, Hindistan, Moritanya, Malavi, Ruanda, Brundi, Zambiya, Angola, Zimbabve, Mozambik, Ürdün, Lübnan.”

Llistede Türkiye’nin neden bulunmadığı bilinmiyor. Kıbrıs’ın kuzeyine direkt uçuş yapabilen tek ülke Türkiye olmasına rağmen, Türkiye’nin bu listede olmamasına anlam verilemedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık