AktüelTeknolojiTürkiye’de ne varsa burada da oluyor!

Polis tarafından telefonla aranan ve Köşklüçiftlik’te bulunan 'Özel Soruşturma Birimi'ne çağırılan kktc vatandaşı E.H'nin yaşadıkları, AKP'nin muhalifleri susturmak için hapisle tehdit girişimlerinin Kıbrıs'ın kuzeyinde de hız kesmeden devam ettiğini bir kez daha ortaya koydu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Polis tarafından telefonla aranan ve Köşklüçiftlik’te bulunan ‘Özel Soruşturma Birimi’ne çağırılan kktc vatandaşı E.H’nin yaşadıkları, AKP’nin muhalifleri susturmak için hapisle tehdit girişimlerinin Kıbrıs’ın kuzeyinde de hız kesmeden devam ettiğini bir kez daha ortaya koydu. 

Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan bir kişi, dün sabah saatlerinde Köşklüçiftlik’te Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu karşısında bulunduğu ifade edilen ‘Özel Soruşturma Birimi’ne çağrıldı. 2016 yılında paylaşım yaptığı gerekçesiyle hakkında dava açılan kişiye, Çorum’dan dava açıldığı öğrenildi. 

Hakkında dava açılan E.H.,kendisini çağıran polisle görüşmeye gittiğinde, önüne 10 sayfalık dosya koyulduğunu ifade ederek, hakkında Çorum Savcılığı tarafından dava açıldığını öğrendiğini kaydetti. 

Davanın sebebinin E.H’nin 2016 yılında, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili sosyal medyada paylaştığı bir gazete haberi ve ‘Sen Başkomutan olamazsın’ yazısı olduğu da öğrenilirken, E.H’ye bu benzeri eleştirel paylaşımlarından dolayı paylaşımı yapmasından 5 sene sonra ‘Terör örgütü propagandası yapmak’, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘FETÖ mensubu olmak’ gibi suçlamalarla dava açıldığı kaydedildi.  

‘’Suçlu değilim’’

Özgür Gazete’ye konuşan E.H, yaşananlar üzerine avukatını çağırmak istediğini ancak polisin bu durumu kabul etmediğini belirterek, kendisine Af Yasası’ndan yararlanmak isteyip istemediğinin sorulduğunu da söyledi. 

Suçlu olmadığı halde suçluymuş gibi muamele gördüğünü söyleyen E.H, Erdoğan’a muhalif herkesin bu şekilde susturulmaya çalışıldığını vurguladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık