PolitikaTürkiye’de Narsist Bir Üst Akıl Tek Adam Diktatörlüğü Yolunda İlerliyor

Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eş Başkanı Tuncer Özbahadır yayınladığı yazılı açıklamada Türkiye’de yaşanan gelişmeleri “tek adam “DİKTATÖR”lüğü yolunda ilerleme” olarak değerlendirerek “DİKTATÖR’lük dayatan bir üst akıl (FAŞİST) Kıbrıs’ta ulaşılmak istenen BARIŞ’ı nasıl içine sindirecek?” diye sordu. Açıklamanın tamamı şöyle: Türkiye’de narsist bir üst akıl, mafya türü çeteleşmiş örgütlü yapısı ile yaşamın tüm alanları olan parlamenter Demokrasi, hukukun üstünlüğü, çağdaş, laik, evrensel bilim ile uluslararası sözleşmeleri yok etmeye yönelik tek adam “DİKTATÖR”lüğü yolunda ilerlemek istemektedir....
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 3, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eş Başkanı Tuncer Özbahadır yayınladığı yazılı açıklamada Türkiye’de yaşanan gelişmeleri “tek adam “DİKTATÖR”lüğü yolunda ilerleme” olarak değerlendirerek “DİKTATÖR’lük dayatan bir üst akıl (FAŞİST) Kıbrıs’ta ulaşılmak istenen BARIŞ’ı nasıl içine sindirecek?” diye sordu.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Türkiye’de narsist bir üst akıl, mafya türü çeteleşmiş örgütlü yapısı ile yaşamın tüm alanları olan parlamenter Demokrasi, hukukun üstünlüğü, çağdaş, laik, evrensel bilim ile uluslararası sözleşmeleri yok etmeye yönelik tek adam “DİKTATÖR”lüğü yolunda ilerlemek istemektedir.

Cumhuriyet ile yaşıt Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan darbe sonucu yazarları tutuklayarak hapse atılmıştır. Diktatör anlayışı muhalif hiçbir sesin özgürlüğünü onaylamak istemiyor. 15 Temmuz sözde darbe, içinden darbeyi tek adam Diktatörlüğüne evirilmeye çalışılıyor. Kapatılan onlarca basın, yayın, Tv, kanal ve ajansları tutuklanan işten atılan binlerce basın emekçilerinden korktukları içindir. Muhalif basın susturulmak isteniyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye eş başkanları Gülten Kışanak ile Fırat Anlı halkın seçilmişleri hapse atılarak yerlerine kayyum atanmıştır. Seçmenin iradesi yok sayılmıştır.

Özgür basın “Aydınlanma” yolunda, aklın bağnazlıktan, bilimin dinden bağımsızlaşması, laiklik – çağdaşlık ilkesinin toplumca benimsenmesi, demokratik hukuk değerlerinin güvence altına alınması kavgasında mücadele edileceğine inanıyor ve demokratik güçlere dayanışmamızı belirtiyoruz.

Türkiye halklarının barışına inanmayan, kaos üzerinden savaş konsepti ile DİKTATÖR’lük dayatan bir üst akıl (FAŞİST) Kıbrıs’ta ulaşılmak istenen BARIŞ’ı nasıl içine sindirecek?

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık