UncategorizedTürkiye’de koronavirüsten dolayı 3’üncü ölüm gerçekleşti

TC Sağlık Bakanı Koca, Yalman'ın corona virüs sonucu vefat etmesiyle vaka sayısının 3'e yükseldiğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 19, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Yeni tip koronavirüs ile mücadele konusunda TBMM Genel Kurulu’nda milletvekillerini bilgilendiren TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugüne kadar 10 bini geçen test yaptıklarını belirterek ”Önümüzdeki 1-2 gün içerisinde, yarın sabah itibarıyla olma ihtimalini yüksek gördüğümüz, hızlı tanı kiti devreye girmiş olacak” şeklinde konuştu.

Aytaç Yalman’ın vefatı ile ilgili de konuşan Bakan Koca, Yalman’ın corona virüs sonucu vefat etmesiyle vaka sayısının 3’e yükseldiğini açıkladı. Koca açıklamasında şunları kaydetti:

Yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında emekli promosyonunda taahhüt şartını geçici olarak kaldırdık.

Şu an elimizde 115 bin kit var. Ayda 1 milyon en az üretebilir kapasitedeyiz.  Her ay istediğimizde 2 milyona da çıkabilir. Şu an kit sorunumuz yok. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık